r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Vue 10 z nowymi narzędziami na początku listopada

Strona główna Aktualności

Firma e-on Software zapowiedziała wersję 10 linii produktów Vue — oprogramowania do tworzenia trójwymiarowych krajobrazów.

W kolejnej generacji programów z linii Vue znajdą się nowe narzędzia do modelowania bardziej zurbanizowanych krajobrazów dzięki narzędziu do tworzenia dróg na powierzchni terenu. Ponadto nowy dynamiczny mechanizm generowania skał z nową biblioteką materiałów pozwala na dodanie realistycznych pojedynczych lub zgrupowanych skał w ekosystemach. Dodano również coś, na co czekało wielu użytkowników Vue — fizyczny system cieniowania wody, który symuluje sposób absorbowania światła przez bryłę wypełnioną wodą i powoduje powstanie odpowiednich powierzchni kaustycznych. Usprawniony został proces modelowania terenu, a praca w programie jest teraz jeszcze bardziej nastawiona na kreowanie krajobrazu i obiektów.

Gotowe sceny można renderować z nowymi, lepszymi efektami fotograficznymi. Co ciekawe, serię renderów będzie można zebrać w stos dla porównania, a wybrane złożyć w obraz HDR. Samo renderowanie ma się odbywać dużo szybciej, niż w poprzednich wersjach programu. Dodano również drugi sposób eliminacji zjawiska aliasingu na obrazach — do metody opartej o kolory dołączyła bazująca na wykrytych krawędziach.

r   e   k   l   a   m   a

Wersje 10 programów z serii Vue dla profesjonalistów, artystów i amatorów będą dostępne na początku listopada, przy czym produkty kierowane do profesjonalistów trafią na rynek jako pierwsze. A póki nie będą dostępne, warto zapoznać się z darmową edycją edukacyjną Vue — Vue Pioneer 9 — która jest dostępna dla systemów Windows i Mac OS X.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.