Vue 7 Pioneer za darmo!

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma e-on software udostępniła jeden ze swoich flagowych produktów zupełnie za darmo!

Vue 7 Pioneer to bezpłatny program umożliwiający generowanie niezwykle realistycznych krajobrazów. Program przeznaczony zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących użytkowników - dotychczas w wersji komercyjnej, obecnie do pobrania za darmo dla użytkowników domowych. Vue 7 Pioneer oferuje rozbudowany wachlarz funkcji i daje możliwość uzyskania profesjonalnych renderingów w rozdzielczości Full HD (1920x1080 pikseli). Jest przy tym prosty w obsłudze - został skonstruowany tak, aby użytkownik nie martwił się o perspektywę, oświetlenie czy cienie - całość realizowana jest poprzez wygodne kreatory efektów - np. generowania atmosfery.

Darmowa wersja Vue 7 Pioneer posiada niestety kilka ograniczeń: podczas renderowania grafiki dodawany jest znak wodny, program nie ma możliwości importowania z zewnętrznych źródeł dodatkowych modeli, a licencja zezwala jedynie na użytek niekomercyjny. Program można jednak rozszerzyć o 12 dodatkowych, płatnych modułów - w tym RenderUp, który pozwala m.in. na usunięcie znaku wodnego. Dodatkowo logując się na stronie my.cornucopia3d.com zyskujemy możliwość pobierania nowych materiałów do programu - w tym nowych zestawów światów. Warto jednak podkreślić, że nawet w podstawowej, bezpłatnej wersji program oferuje bardzo duże możliwości dla osób stawiających pierwsze kroki w grafice 3D. Obrazuje je przykładowa grafika na której przygotowanie poświęciliśmy raptem 5 min.

Program Vue Pioneer 7 dla systemów Windows można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Modelowanie 3D. Aplikacja dostępna jest także dla systemów Mac OS X - wersję instalacyjną można pobrać na stronie producenta programu.

© dobreprogramy