reklama

W 3 dni GTA V zarobiło miliard dolarów, tymczasem niektórzy wciąż nie mogą pograć

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Grand Theft Auto V bije kolejne rekordy. Jeśli wierzyć szacunkom Rockstar, w zaledwie trzy dni zyski ze sprzedaży tytułu wyniosły już przeszło miliard dolarów. Dla porównania, zeszłoroczne Call of Duty: Black Ops II do identycznego wyniku dobijało 15 dni. Wobec tego tym bardziej pewnie denerwowalibyście się, że nie możecie normalnie pograć w taki hit na swojej konsoli - a okazuje się, że wielu konsolowców ma taki właśnie problem.

Nie chodzi nawet o kwestie opóźnionych przesyłek z GTA V, ale czysto techniczne. Zarówno posiadacze PS3, jak też Xboksów 360 zgłaszają kłopoty z produkcją, uniemożliwiające normalną zabawę. Najwięcej ich zdają się mieć posiadacze modeli Xboksów 360 wydanych na rynek przed nadejściem usprawnionej wersji Slim. Chociaż i nowsze sprzęty potrafią się zawiesić, tak głównie białe konsole Premium z dyskiem twardym 20GB odmawiają właśnie posłuszeństwa. Wymiana płytki u sprzedawcy niewiele oczywiście daje, niektórym pomaga zmiana rozdzielczości z Full HD na 720p, przeczyszczenie cache konsoli czy odłączenie dysku i granie z pamięci USB, ale tak naprawdę jednego skutecznego rozwiązania nie odkryto. Czy patch tutaj coś da?

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama