r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

W BZ WBK wystarczy aplikacja i weryfikacja wideo by założyć nowe konto

Strona główna AktualnościBIZNES

Bank Zachodni WBK wyszedł naprzeciw klientom i umożliwia otwieranie rachunków osobistych w kilkanaście minut, bez wychodzenia z domu i podpisywania dokumentów. Wystarczy aplikacja na smartfon i połączenie z Internetem.

Po zainstalowaniu aplikacji BZWBK24 osoby, które wcześniej nie korzystały z usług banku, mogą szybko założyć swoje pierwsze konto. Możliwość ta jest dostępna dla klientów indywidualnych i prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (Konto Jakie Chcę oraz Firmowe Konto Godne Polecenia). By to zrobić, wystarczy złożyć wniosek o otwarcie rachunku za pośrednictwem modułu „doradca online” lub „zamów produkty”.

Doradca wypełni wraz z klientem wniosek, a weryfikacja tożsamości zostanie przeprowadzona z pomocą kamer urządzenia mobilnego. Potwierdzone zostaną dane z fizycznego dowodu osobistego i zewnętrznych baz danych, a wygląd osoby obsługującej aplikację zostanie porównany ze zdjęciem w dokumencie przez algorytmy biometryczne. Trzecim etapem weryfikacji jest potwierdzenie tożsamości klienta przez pracownika banku.

r   e   k   l   a   m   a

Podobne rozwiązania są dostępne także w Alior Banku i Inbanku, jednak były dostępne jedynie dla klientów korzystających z komputera. BZ WBK uruchomił wideoweryfikację na komputerze w październiku ubiegłego roku, a teraz jest pionierem wideoweryfikacji w aplikacji mobilnej na polskim rynku.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.