W Chrome 12 nie będzie obsługi Google Gears

Strona główna Aktualności

O autorze

Google przymierza się do porzucenia obsługi Google Gears w kolejnych wydaniach swojej przeglądarki internetowej. Takie informacje pojawiły się na stronach Chromium.

Google Gears to oprogramowanie działające jako rozszerzenie do przeglądarek internetowych, dzięki któremu można pracować ze stronami internetowymi w trybie offline. W jego skład wchodzą takie moduły jak Database (baza danych oparta na SQLite), LocalServer (lokalne przechowywanie zasobów) czy WorkerPool (pozwala uruchamiać swego rodzaju javascriptowe wątki działające w tle). Google w ostatnim czasie rzadko wydawał kolejne wersje swojego oprogramowania. Związane było to z przechodzeniem na standard HTML5, który zastąpi już wkrótce funkcje oferowane w ramach Gears.

Google poinformował na swoim blogu, że trwające od ponad roku prace nad wprowadzeniem standardu HTML5 w miejsce Gears, dobiegają końca. Firma nie będzie wydawała kolejnych aktualizacji oprogramowania, porzucona zostanie również obsługa nowszych przeglądarek takich jak Internet Exploerer 9 czy Firefox 4. Google Gears zniknie z przeglądarki Chrome od jej 12 wydania. Co ciekawe, oprogramowanie będzie przez jakiś czas dostępne w takich aplikacjach webowych jak Gmail czy Google Calendar. Dla innych (Google Docs czy Reader) obsługa Gears została porzucona jeszcze w zeszłym roku.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję