W Firefoksie bezpieczny nie tylko Facebook, nowy dodatek chroni jeszcze skuteczniej

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod koniec ubiegłego miesiąca Mozilla wywołała pozytywny uśmiech na twarzach wielu użytkowników Firefoksa. Udostępniono wówczas oficjalny dodatek do przeglądarki – Facebook Container, który pozwala swobodnie przeglądać zawartość portalu Facebook. Dzięki uruchamianiu go w izolowanym środowisku, nie trzeba obawiać się, że odwiedzając inne strony zapewniamy portalowi dostęp do kolejnych informacji o sobie.

Nie trzeba było długo czekać, aby na fali wciąż trwającej afery wokół Facebooka i teraz już także Messengera, Mozilla zaprezentowała nową wersję swojego dodatku. Jego możliwości zostały właśnie zwiększone, bo od teraz poza Facebookiem pozwala w podobny sposób izolować portal Instagram oraz webową wersję Facebook Messengera.

Wymienione strony nie są uruchamiane w osobnych kontenerach, ale jednym wspólnym. Dzięki temu wymiana informacji pomiędzy nimi jest swobodna, ale odbywa się w izolacji od całej reszty stron, które odwiedzamy przy pomocy Firefoksa. Jak zauważa Mozilla, pozwala to więc jeszcze bardziej zwiększyć swoją prywatność, ale jednocześnie nie pozbawiać się korzyści, jakie płyną z jednoczesnego korzystania z Facebooka, Messengera i portalu Instagram.

Dla formalności należy tylko na koniec przypomnieć, iż korzystanie z dodatku Facebook Containter nie oznacza od razu, że nasze prywatne dane są już dla Facebooka niedostępne. Idea rozszerzenia opiera się na izolacji portalu od innych danych, które gromadzone są o nas w Sieci, już poza izolowanym kontenerem. Rozszerzenie Facebook Container dla Firefoksa dostępne jest do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s