r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

W Moskwie rozpoczęto testy aplikacji do zdalnej obsługi domofonu

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Serwis moslenta.ru donosi, że w Moskwie wśród mieszkańców blokowisk w północno-wschodniego okręgu administracyjnego rozpoczęły się testy aplikacji pozwalającej na zdalną obsługę domofonu za pomocą smartfona. Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy operatorów sieci komórkowych oraz Deprtamentu Technologii Informacyjnych w Moskwie.

W ramach testu dostępna jest możliwość wpuszczania osób na klatkę schodową bez konieczności podchodzenia do domofonu. Jest to jednak możliwe tylko w przypadku urządzeń zainstalowanych po 2013 roku – od tego czasu bowiem moskiewskie domofony są wyposażone w kamery. To właśnie z wykorzystaniem transmisji danych, w ramach której przesyłany był dotychczas obraz z kamery, smartfon ma się komunikować z domofonem na parterze. Jeżeli testy zakończą się powodzeniem, to wraz z modernizacją domofonów w całym mieście aplikacja stanie się ogólnodostępna.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.