reklama

W Moskwie rozpoczęto testy aplikacji do zdalnej obsługi domofonu

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Serwis moslenta.ru donosi, że w Moskwie wśród mieszkańców blokowisk w północno-wschodniego okręgu administracyjnego rozpoczęły się testy aplikacji pozwalającej na zdalną obsługę domofonu za pomocą smartfona. Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy operatorów sieci komórkowych oraz Deprtamentu Technologii Informacyjnych w Moskwie.

W ramach testu dostępna jest możliwość wpuszczania osób na klatkę schodową bez konieczności podchodzenia do domofonu. Jest to jednak możliwe tylko w przypadku urządzeń zainstalowanych po 2013 roku – od tego czasu bowiem moskiewskie domofony są wyposażone w kamery. To właśnie z wykorzystaniem transmisji danych, w ramach której przesyłany był dotychczas obraz z kamery, smartfon ma się komunikować z domofonem na parterze. Jeżeli testy zakończą się powodzeniem, to wraz z modernizacją domofonów w całym mieście aplikacja stanie się ogólnodostępna.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama