reklama

W ReCore graj gdzie chcesz: to pierwsza gra, która łączy Windowsa 10 i Xboksa One

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Universal Windows Platform wraz ze sklepem Windows Store zaczynają wreszcie pokazywać pazury. Już nie tylko banalne aplikacje, ale i wymagające gry mogą ruszyć na różnych urządzeniach różnych typów, dowodząc, że Jest Jedno Windows. Wydana właśnie gra Recore pokazuje, że tak może wyglądać przyszłość elektronicznej rozrywki, przynajmniej w ekosystemie Microsoftu.

O Xbox Play Anywhere po raz pierwszy Microsoft powiedział na targach E3: miała to być metoda na ścisłe powiązanie ze sobą pecetów i Xboksa. Kupując grę w sklepie Microsoftu zyskujesz możliwość uruchomienia jej zarówno na PC jak i na konsoli, bez dodatkowych opłat. Co więcej, dzięki synchronizacji danych w chmurze, grasz gdzie chcesz, obie wersje korzystają z tych samych zapisów stanu gry. Grasz więc gdzie chcesz i kiedy chcesz, czy w salonie na Xboksie One, czy w swojej sypialni, na przykład na gamingowym laptopie.

ReCore jest pierwszą grą, która oferuje taką możliwość, i z tego co można powiedzieć po zwiastunach, to dobry wybór. Wizualnie interesująca, nie przesadzająca z realizmem przygodówka FPS przenosi nas do pustynnego, postapokaliptycznego świata, w którym będziemy musieli ocalić to co zostało. Wcielając się w postać wybudzonej z hibernacji Joule Adams, będziemy walczyli i rozwiązywali łamigłówki z wykorzystaniem wspierających ją robotycznych psów. To co pokazano na E3 wygląda tak fajnie, że aż chce się zainstalować Windowsa 10.

Choć bowiem gra nie wykorzystuje DirectX 12, z jakiegoś powodu Microsoft zdecydował się wydać ją jedynie na swój najnowszy system. By zagrać, musimy mieć pod ręką Windows 10 po rocznicowej aktualizacji (co najmniej v. 1607), do tego potrzebny jest pecet z przynajmniej procesorem Intel Core i5-3550 lub AMD FX-6300, 8 GB RAM i karta graficzna na poziomie co najmniej GeForce GTX 660/R7 370 (i to do minimalnych ustawień). Jeśli chcecie zagrać na konsoli, wystarczy Xbox One.

Wydanie Recore jest bardzo na czasie. Po premierze PlayStation 4 Pro, Sony mocno wysunęło się na prowadzenie, przynajmniej pod względem sprzętowym. Dema gier 4K z HDR (szczególnie nowego Mass Effect: Andromeda) wyglądały pięknie. Wiążąc ściślej ze sobą konsolę i peceta, Microsoft jednak pokazuje graczom, że teraflopsy to nie wszystko i może zaoferować na Xboksie One takie atrakcje, których na Sony nigdy nie zobaczymy. Jest to też zarazem test możliwości Windows Store: czy mógłby kiedyś graczom zastąpić Steama?

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama