W Tesco za 399 zł kupimy smartfona lub tablet, a za 249 zł opaskę fitness

Strona główna Aktualności

O autorze

Coraz częściej w supermarketach znanych głównie z produktów spożywczych możemy znaleźć sprzęt elektroniczny, który sprzedawany jest w atrakcyjnych cenach. Tesco do swojej oferty od jutra wprowadza trzy urządzenia Op3n Dott – smartfona, tablet oraz opaskę fitness. Cały zestaw kupimy już za niecałe 1050 złotych, czyli mniej niż musimy zapłacić za niektóre smart-zegarki, które pod względem pomiaru naszej aktywności oferują podobną funkcjonalność jak opaska Op3n Dott.

Smartfon Op3n Dott dostępny będzie za 399 zł. Został on wyposażony w 4,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 960 x 540 pikseli. W jego wnętrzu znalazł się czterordzeniowy procesor 1,3 GHz, 1 GB RAM oraz 8 GB przestrzeni na pliki użytkownika z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD. Kamera umieszczona z tyłu ma rozdzielczość 5 MP, natomiast przednia 2 MP. Zaletą jest obsługa dwóch kart SIM, czego nie oferuje wiele znacznie droższych urządzeń. Całość działa pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Tablet Op3n Dott również kosztuje 399 zł. W przypadku tego urządzenia producent zdecydował się na zastosowanie 7,85-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Ten tablet posiada dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2520 o taktowaniu 1,2 GHz, 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozszerzyć z wykorzystaniem kart pamięci microSD. Kamera z tyłu posiada rozdzielczość 5 MP, a przednia 2 MP. Podobnie jak smartfon, ten tablet również działa pod kontrolą Androida w wersji 4.4 KitKat.

Ostatnim urządzeniem Op3n Dott, które od jutra będzie dostępne w Tesco, jest opaska fitness kosztująca 249 zł. Będzie dostępna w 8 różnych kolorach i pozwoli na monitorowanie posiłków, aktywności fizycznej, snu oraz na ustawianie celów treningowych.

Największą zaletą tych urządzeń jest atrakcyjna cena. Smartfon i tablet oferują interesującą specyfikację, a przecież razem kosztują tylko 800 złotych. Jeśli zdecydujemy się na zakup całego zestawu to zapłacimy trochę ponad 1000 zł. Oczywiście nie powinniśmy spodziewać się jakości wykonania, którą spotkamy w droższych, konkurencyjnych produktach Samsunga, HTC czy Sony. Dodatkowo mogą pojawić się problemy z aktualizacją do nowszych wersji Androida, których porostu możemy nie otrzymać. Jednak jeśli szukamy niedrogich urządzeń, które będą służyć głównie do komunikacji ze znajomymi, to propozycja Tesco powinna być interesująca.

© dobreprogramy
s