reklama

W The Discovery Project AMD nie chodzi tylko o tablety, ale przede wszystkim o innowacje

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kiedy świat dowiedział się, że AMD ma zamiar wsadzać swoje nowe APU do tabletów, dostaliśmy wtedy tylko część prawdy, która w pełni została przedstawiona dopiero przy okazji CES 2014. Okazuje się, że The Discovery Project obejmuje szereg prototypów urządzeń, w tym te z ekranami dotykowymi właśnie czy niewielkich rozmiarów PC, a program ogólnie ma na celu pokazanie, jak nieszablonowo i innowacyjnie podchodzi do pewnych kwestii Sunnyvale. Powstał szereg referencyjnych projektów dla innych.

Pośród nich jest dawno wieszczony tablet z ekranem Full HD 11,6 cala, oferujący w obudowie o grubości zaledwie 10 milimetrów na tyle wydajne podzespoły, żeby dało się normalnie pracować z Windowsem 8.1. Służy on AMD w tej chwili głównie niemniej do opracowywania technologii DockPort, która umożliwi podłączenie do czterech urządzeń zewnętrznych do tabletu i zsynchronizowanie ich w ramach jednego połączenia. Celem starań inżynierów jest także to, by w przyszłości tablet wpięty w odpowiednią kołyskę błyskawicznie zamieniał nam się w pełnoprawny komputer. Przystawka GameCradle doda nam z kolei swoistego pada, żeby móc przeistoczyć sprzęt w przenośną konsolę.

AMD bawi się z komputerkami o niecodziennym wzornictwie z myślą o multimediach na ekranie telewizora, niekoniecznie najnowocześniejszego. W ten sposób chce wzbogacić rozrywkę nazwijmy to kanapową o obsługę głosową, a także ruchami, strumieniowanie gier oraz filmów na największy w domu odbiornik TV czy powiedzmy wideorozmowy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama