W Walentynki zerwij z... Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Do tak radykalnego kroku namawia organizacja studencka, od lat walcząca o wolność Tybetu. Jest to reakcja na posunięcia firmy Google, a dokładnie jej politykę dotyczącą współpracy z Chińskim rządem, o której niedawno informowaliśmy.

Studenci namawiają do jednodniowego bojkotu wyszukiwarki i wszystkich innych usług oferowanych przez firmę, jako protest przeciwko cenzurowaniu przez Google chińskiego Internetu. Organizatorów szczególne oburza fakt blokowania haseł niewygodnych dla rządu, takich jak między innymi "Tybet" i "prawa człowieka". Swój udział w akcji zgłosiło już ponad 2700 internautów, prócz samego bojkotu mają oni protestować przed biurami firmy w USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Australii. Według organizacji, nie tylko Google ma na sumieniu takie nieetyczne działania, podobnie postępują firmy Yahoo! i Microsoft, ale z powodu dominującej pozycji tej wyszukiwarki, to właśnie ją wybrano za główny cel kampanii.

Zainteresowanych dalszymi szczegółami odsyłamy na stronę organizacji. Do inicjatywy włączyło się także Polskie Stowarzyszenie Przyjaciół Tybetu.

© dobreprogramy
s