reklama

W Wielkiej Brytanii powstaje Partia Piratów

Strona główna Aktualności

O autorze

Wielka Brytania dołączyła właśnie do grona państw, w których istnieją Partie Piratów - tego typu ugrupowania są obecne m.in. w Szwecji, Polsce, Niemczech, Czechach, Francji i Hiszpanii. Angielscy Piraci - co oczywiste - interesują się głównie kwestiami praw autorskich i technologiami IT. Partia prawdopodobnie wystartuje w przyszłorocznych wyborach i w swojej kampanii będzie akcentować potrzebę reformy prawa patentowego, praw autorskich i wolności od nadmiernego nadzoru elektronicznego.

Piraci chcą zezwolić obywatelom Wielkiej Brytanii na niekomercyjne udostępnianie plików w sieci poprzez rozszerzenie stosownych zapisów o dozwolonym użyciu. Założyciel angielskiej Partii Piratów, Andrew Robinson uważa, że działania te mogą ochronić obywateli przed represyjną polityką państwa. Rząd jest świadomy, że blisko 7 mln osób w Wielkiej Brytanii nielegalnie udostępnia w sieci pliki, a mimo to chce ich karać grzywną do 50 tys. euro. Sytuacja, w której rząd chce doprowadzić do bankructwa 10% swojego społeczeństwa wymusza na nas stworzenie ugrupowania politycznego, które rozumie technologie IT - dodał Robinson.

Aktualnie liderzy partyjni skupiają się na pozyskiwaniu nowych członków i zbieraniu funduszy na bieżącą działalność. Cały czas pracują też nad swoja stroną, która nie jest jeszcze w pełni ukończona. Niestety system dwupartyjny funkcjonujący w Wielkiej Brytanii od lat sprawia, że angielska Partia Piratów ma małe szanse na wprowadzenie swoich przedstawicieli do Izby Gmin.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama