r   e   k   l   a   m   a
reklama

W dekadę od debiutu klienta usługi Steam, zgromadziła ona 65 milionów aktywnych graczy

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Firma Valve, prowadzona przez niezwykle rozpoznawalnego Gabe'a Newella, pochwaliła się wszem i wobec, że liczba aktywnych użytkowników usługi Steam przekroczyła już 65 milionów osób. Mówi się o wzroście na poziomie 30 procent w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Nie wiadomo, co dla pomysłodawców platformy oznacza, że gracz jest na niej aktywny, ale i tak należy docenić postępy, jakie zrobiła ona przez całą długą dekadę.

12 września 2003 roku Valve ogłosiło wydanie klienta Steam i potem się potoczyło... Siedem lat później zademonstrowano światu wersję OS X usługi, a kolejne dwa potem jej odsłonę linuksową. Ta ostatnia oficjalnie wystartowała na początku tego roku, ale to jeszcze nie było ostatnie słowo. We wrześniu firma zapowiedziała własny system SteamOS, w połączeniu z komputerami do salonu Steam Machines i zbudowanym z myślą o nich padem Steam Controller. W miarę jak platforma rośnie, naszym zadaniem jest przystosowywać się do zmieniających się potrzeb tak społeczności deweloperów, jak też użytkowników — uzasadnia drogę, którą podąża obecnie z zespołem, Gabe Newell.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial