reklama

W końcu na Chromebookach możemy oglądać filmy offline

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Jedna z bardziej pożądanych możliwości komputera wreszcie pojawiła się na Chromebookach. Aplikacja Filmy Google Play pozwala na oglądanie filmów bez potrzeby utrzymywania stałego podłączenia z Internetem.

Mimo iż Chromebooki dla wielu osób mogą być bardzo dobrą alternatywą wobec małych laptopów z Windows, to ciągle zainstalowany na nich Chrome OS posiada pewnie niedociągnięcia i braki. Google w swoim systemie operacyjnym mocno stawia na usługi w chmurze, jednak nadal wiele osób nie może lub też nie chce być ciągle online. Google umożliwia już korzystanie ze swojego pakietu biurowego, pisanie maili czy notatek w Keep bez połączenia z Siecią. Wcześniej, aby móc oglądać filmy na Chromebooku, musieliśmy być cały czas podłączeni do Internetu, natomiast teraz za sprawą nowej aplikacji możemy oglądać nasze ulubione filmy także offline.

Aplikacja Filmy Google Play pozwala na wypożyczanie filmów oraz programów telewizyjnych, które dodatkowo możemy pobrać na dysk, aby móc kontynuować oglądanie w trybie offline. Z tej usługi Google możemy korzystać nie tylko na Chromebookach, ale w ogóle w przeglądarce Google Chrome, więc również na takich systemach operacyjnych jak Windows, Linuks oraz OS X, wybranych smarfonach działających pod kontrolą Androida lub iOS oraz z wykorzystaniem przystawki Chromecast, czyli również na telewizorze. Aplikacja daje też dostęp do informacji na temat oglądanego filmu, aktorów i ścieżki dźwiękowej.

Kilka dni temu Google ogłosiło, że Chromebooki dostępne będą w kolejnych dziewięciu krajach takich jak: Nowa Zelandia, Filipiny, Norwegia, Dania, Meksyk, Chile, Belgia, Hiszpania oraz Włochy. Patrząc na rosnące możliwości Chrome OS myślę, że coraz więcej osób z chęcią zobaczyłoby te urządzenia również w Polsce. Niestety obecnie nie są dostępne.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić