W lipcu 2011 koniec programu licencjonowania Select

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft poinformował, że w lipcu 2011 roku program licencjonowania grupowego Select dla firm zostanie wycofany i zastąpiony przez ogłoszony jakiś czas temu program Select Plus.

Programy licencjonowania grupowego skierowane są do firm posiadających już od kilku komputerów i umożliwiają hurtowe, a w związku z tym tańsze i łatwiejsze nabycie licencji na oprogramowanie Microsoftu lub ich okresową dzierżawę. Program Select dedykowany jest średnim i dużym przedsiębiorstwom. Od października 2008 roku dostępna jest ulepszona wersja tego programu o nazwie Select Plus. Ulepszenie polega na zawieraniu kontraktu na czas nieokreślony, wydłużeniu obowiązywania umów Software Assurance dla zakupionych produktów do trzech lat, a także zmianie modelu płatności i innych uproszczeniach formalnych. Szerzej o zmianach pisaliśmy przy okazji wprowadzenia programu.

Microsoft zaleca firmom posiadającym umowy Select migrację do wersji Plus - co ważne, firmy będą mogły wówczas zachować aktualny poziom cen wynikający z liczby zakupionych dotychczas licencji. Jeśli jednak firma nie zdecyduje się na migrację, nadal po 1 lipca 2011 będzie mogła odnawiać umowę na starych zasadach. Jedynie nowe umowy zawierane po tym terminie będą musiały być podpisywane w wariancie Plus. Oczywiście Select to nie jedyny program licencjonowania grupowego Microsoftu. Nadal dostępne i bez zmian pozostają takie programy jak Otwarta Licencja, Open Value czy Enterprise Agreement, a także ich akademickie odpowiedniki. Więcej informacji o licencjonowaniu grupowym można znaleźć na polskich stronach Microsoftu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji