r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

W niezależnym teście fotograficznym iPhone 6S nie jest tak doskonały, jak na prezentacji Apple'a

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Według Apple iPhone 6S miał mieć najlepszy wbudowany aparat fotograficzny na świecie. Pokazane podczas premiery smartfonu zdjęcia wyglądały naprawdę pięknie. Ile jednak w tych deklaracjach jest marketingu, a ile rzeczywistych osiągnięć w optyce i elektronice? Eksperci DxOMarka wzięli nową kamerę iSight pod lupę – i wcale nie są zachwyceni.

Nowa tylna kamera iSight nie jest wcale taka nowa, jej optyka niczym się nie różni od tego, co zastosowano w iPhonie 6. Do smartfonu trafiła jednak nowa matryca 12 Mpix 1/3” o przekątnej 6 mm, która wg Apple lepiej od poprzednika radzi sobie z szumami. Z kolei nowy czip A9 zawiera dodatkowy procesor sygnałowy do przetwarzania obrazu, pozwalający lepiej wydobywać szczegóły w najjaśniejszych i najciemniejszych partiach obrazu.

W testach przeprowadzonych przez DxOMark, aparat fotograficzny iPhone 6S został jednak daleko w tyle za androidowymi konkurentami, zajmując dopiero dziewiąte miejsce, uzyskując w DxOMark Mobile 82 punkty. Najlepszy obecnie smartfon w tym rankingu, Sony Xperia Z5, może pochwalić się wynikiem na poziomie 87 punktów. Wśród wad wymieniono sporadyczne pojawianie się artefaktów i „duchów”, żółtą poświatę widoczną na zdjęciach robionych na dworze, przygaszenie barw w zdjęciach robionych w pomieszczeniach, oraz szum luminancji, zauważalny w kiepskim oświetleniu.

r   e   k   l   a   m   a

Z kolei w testach wideo zauważono szum w słabym oświetleniu, szczególnie w narożnikach kadru i przygaszenie barw w gorszych warunkach oświetleniowych.

Niebawem eksperci wziąć się mają za testy iPhone'a 6S Plus. Smartfon ten powinien uzyskać lepszy wynik, jego optyka wykorzystuje bowiem mechanizm stabilizacji obrazu niedostępny w mniejszym modelu. Niemniej jednak taki wynik jest wizerunkowo problematyczny dla Apple – z jego smartfonem wygrywają praktycznie wszystkie androidowe flagowce, oprócz wspomnianej Xperii także Galaxy S6, Nexus 6P i LG G4.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.