r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

W nowym Windowsie 512 skrótów powinno wystarczyć każdemu

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

To dość zaskakujące, że mimo trwającego miesiącami programu Windows Insider, zaledwie dzień po premierze finalnego wydania Windows 10, w Internecie pojawia się spora liczba doniesień o kolejnych irytujących błędach. Wydawałoby się, że tysiące testerów choćby po części zapobiegnie chorobie wieku dziecięcego. A jednak w Windowsie 10 znaleziono kolejny zaskakujący błąd dotyczący jednego z najczęściej wykorzystywanych elementów systemu – menu Start.

Użytkownicy nowego systemu Microsoftu zauważyli, że po uruchomieniu menu i wybraniu widoku wszystkich aplikacji, na liście nie wyświetlają się wszystkie aplikacje. Także po próbach jej wyszukania nie pojawiają się one na liście wyników. Nie dostrzeżono w tym żadnego wzorca, natomiast odsetek brakujących skrótów szacuję się na 10-15%. Niemożliwe jest również przypięcie ich w menu z poziomu okienkowego eksplorera.

Arunjeet Singh z Microsoftu pochylił się nad problemem i zauważył pewną prawidłowość. Otóż dotyczy on użytkowników, którzy posiadają w menu 512 i więcej skrótów do aplikacji. Nie potwierdził on czy taki stan rzeczy jest spowodowany błędem czy świadomym nałożeniem limitu przez programistów pracujących nad Windowsem 10.

r   e   k   l   a   m   a

Dość ciekawa jest jednak jego propozycja. Otóż opublikował on poradę jak sprawdzić, czy liczba aplikacji w danej instalacji przekracza 512 i… to w zasadzie tyle. Nie wiadomo jeszcze kiedy Microsoft udostępni łatkę usuwającą ten nietypowy i trzeba przyznać, że dość irytujący błąd.

Użytkownicy Windowsa 10, którzy dopuszczają możliwość, że liczba ich skrótów przekracza 511, mogą to sprawdzić uruchamiając Windows Powershell i komendę Get-StartApps | measure. Gdy już się o tym przekonają, mogą co najwyżej być nieusatysfakcjonowani takim stanem rzeczy. Lub skorzystać z programów, które modyfikują domyślne menu Windowsa 10.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.