r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

W nowym serwisie Microsoftu stworzysz własną aplikację na opaskę Band

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Microsoft wiele uwagi i środków poświęca w ostatnim czasie swoim opaskom Microsoft Band. Dzięki dodatkowym inwestycjom możliwe było stworzenie narzędzia, które może rozszerzyć funkcjonalność urządzenia o tworzone przez użytkowników i spersonalizowane czytniki kanałów RSS.

Korporacja uznała, że oferowanie użytkownikom funkcji sprowadzających się do asystowania podczas aktywności fizycznych i monitorowania ich to na na dzisiejszym rynku urządzeń ubieralnych zbyt mało. W związku z tym uruchomiono serwis, w którym można w czterech krokach stworzyć własną aplikację. Jej zastosowanie będzie się ograniczać do wyświetlania nagłówków z wybranej przez użytkownika strony.

Pierwszym krokiem jest wybranie jednego z sześciu dostępnych układów, w jakim wyświetlane będą dane z kanału. Następnie należy podać do niego ścieżkę. W kolejnym kroku, dzięki prostemu edytorowi, można metodą „przeciągnij i upuść” doprecyzować wygląd wyświetlanego nagłówka. Ostatnim etapem jest wybranie kolorystki, nazwy kafelka, wprowadzenie informacji o programie i wczytanie ikony.Trudno oczywiście traktować taki program jako pełnoprawny czytnik RSS – możliwe jest wyświetlanie tylko jednego kanału.Jeżeli użytkownik chce na swojej opasce śledzić kilka RSS-ów, konieczne jest stworzenie w serwisie kilku aplikacji.

r   e   k   l   a   m   a

Nie jest to jedyny zabieg Microsoftu w celu zwiększenia liczby aplikacji na opaskę. Niezależnym deweloperom udostępniono także API, które pozwoli im na uzyskanie danych z Microsoft Health. Od teraz ich programy będą mogły korzystać z informacji biometrycznych czy szczegółów dotyczących na przykład trasy biegu użytkownika Microsoft Band.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.