r   e   k   l   a   m   a
reklama

W planach jest darmowa przeróbka gry Blood

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Przerabianie starych gier, by nieco „ponownie” na nich zarobić, to popularny pomysł wśród producentów — czekamy chociażby na Doom 3 BFG Edition czy Rise of the Triad. Jeżeli jednak ktoś każde pieniądze dałby za podniesienie do współczesnych standardów niezapomnianego FPP Blood to ucieszy go wiadomość, że w planach jest powrót do klasyka, lecz chodzi o projekt zupełnie darmowy.

O uczynieniu naszego życia bardziej krwistym myśli oto Jason Hall, niegdysiejszy założyciel studia Monolith Productions. Znany szerzej jako „Jace” producent gier, filmów oraz seriali nosi się z zamiarem uwspółcześnienia Blood nieco od strony technologicznej, pozostając równocześnie wiernym pierwowzorowi pod kątem rozgrywki. W jego rękach jest kod źródłowy oryginału i mógłby go zwyczajnie udostępnić, ale jeśli tytuł miałby po latach znów się pojawić, to według niego już lepiej z poprawioną grafiką i dopracowanymi elementami sieciowymi. Poza tym Hall obawia się ewentualnego podziału na scenie, kiedy wielu zaczęłoby pracować nad własnymi wersjami.

Nie chodzi o zupełnie nowy, napisany od podstaw produkt, ale uczynienie hitu z 1997 roku bardziej „zjadliwym” w czasach o wiele wyższych rozdzielczości i zaawansowanych efektów. Bez kombinowania (emulatory, modyfikacje) powinniśmy móc grę także po prostu uruchomić na komputerach PC lub Mac, a niewykluczone są wersje na inne popularne platformy. Jace chciałby również postawić serwer, zbierający dane o liczbie zabitych w Blood, ilości odkrytych sekretów czy czasie ukończenia poziomów, co powinno rozbudzić rywalizację wśród graczy. Będą klany, dojdą też osiągnięcia — także w najlepszych mapach zrobionych przez fanów. Wszystko z kieszeni Jasona.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial