W przeddzień premiery iPhone'a 7 już widzieli w Wietnamie

Strona główna Aktualności
image

O autorze

iPhone’a 7 mieliśmy zobaczyć jutro. Niektórzy zobaczyli go już jednak wcześniej. Redaktorzy wietnamskiego serwis tinhte.vn w jakiś tajemniczy sposób zdołali uzyskać przedpremierowy dostęp do flagowca Apple, a przynajmniej jego mniejszej, 4,7-calowej wersji. Coraz więcej wskazuje na to, że Apple niczym nas już nie zaskoczy.

Wietnamskie źródło potwierdza informacje o zastąpieniu dotychczasowego przycisku Home jego nową, wrażliwą na dotyk wersją, działającą w sposób zbliżony do nowego gładzika MacBooków, tj. odtwarzającego wrażenie fizycznego nacisku wibracjami. Powód tej zmiany jest nietrywialny. Nowy iPhone będzie wodoodporny, a jego przyciski pokryte jednolitą, gumową powłoką.

Apple celuje w uzyskanie klasy wodoszczelności IPX7, co pozwolić ma na bezpieczne zanurzenie iPhone’a 7 do 30 minut na głębokość do 1 metra. To ta sama klasa wodoszczelności, co w wypadku Apple Watcha, co oznacza, że fani Apple będą mogli sobie teraz pływać w pełnym rynsztunku.

Z Tinhte.vn możemy się też dowiedzieć o dwóch odmianach czarnego iPhone’a, jednej matowej, drugiej błyszczącej – Dark Black i Piano Black. Oprócz tego mają być dostępne trzy inne wersje kolorystyczne, niestety nie będzie wśród nich niebieskiej.

O wydajności procesora A10 ma świadczyć podbicie parametrów wideo. Napędzany nim nowy iPhone będzie w stanie nagrywać wideo 4K w 60 FPS. To oczywiście przekłada się na potrzebę większej ilości miejsca na dane, więc spodziewać się można wersji z 256 GB wbudowanej pamięci.

Na francuskim serwisie Nowhereelse.fr zadebiutowały tymczasem zdjęcia nowego opakowania iPhone’a 7. Nie wiadomo, czy to nie fałszywka, nietypowy font i ułożenie telefonu plecami do użytkownika mogą jednak świadczyć o wiarygodności wycieku. Takie ułożenie produktu w opakowaniu pozwoliłoby zwrócić uwagę klientów na zmianę ułożenia anten i kamery, a wytłuszczony font pozwalałby się lepiej odróżnić od poprzednich wersji.

Jedno jest pewne, o przyszłość Apple nie musi się martwić. Z raportu Kantar Wordpanel wynika, że na największych rynkach urządzenia z iOS-em sprzedają się coraz lepiej. W Stanach Zjednoczonych iPhone 6S pozostaje najlepiej sprzedającym się smartfonem (11% rynku), dobrze sprzedaje się też iPhone 6 (4,1% rynku), i to mimo tego, że zbliża się do końca swojego cyklu życia. W Wielkiej Brytaniii z kolei urządzenia z iOS-em odpowiadają już za 38% całej sprzedaży.

© dobreprogramy