W przyszłym roku Boot Camp tylko dla Leoparda

Strona główna Aktualności

O autorze

Apple deklaruje, że z nadejściem przyszłego roku skończy się licencja Boot Camp Beta dla Mac OS X 10.4 Tiger. Z dniem 31 grudnia bieżącego roku oficjalnie zakończy się program Boot Camp Beta. Od stycznia nie będą oferowane uaktualnienia dla Tygrysa i użytkownicy stracą możliwość wprowadzania zmian na dysku (na przykład zmiana rozmiaru partycji). Uruchamianie już zainstalowanego systemu nadal będzie możliwe.

Projekt Boot Camp Beta dla Mac OS X 10.4 rozpoczął się w kwietniu 2006 i powstał aby umożliwić zainstalowanie systemu Windows na komputerze Mac zbudowanym w oparciu o procesor Intel. Po 18 miesiącach, dzięki testom przeprowadzonym przez użytkowników Boot Camp Beta na systemie Tiger, wydany 26 października Mac OS X 10.5 Leopard mógł zostać wyposażony w stabilną wersję Boot Camp.

Apple nie ukrywa, że zamknięcie Boot Camp Beta dla Mac OS X 10.4 jest krokiem mającym motywować użytkowników do przejścia na Leoparda. W liście skierowanym do testerów Boot Camp Beta znalazły się również podziękowania za współpracę przy pracy nad nową funkcjonalnością Leoparda, jaką docelowo miał być Boot Camp.

© dobreprogramy

Komentarze