reklama

W przyszłym roku dwie aktualizacje Windows Phone

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft zaplanował na przyszły rok dwie aktualizacje swojego mobilnego systemu operacyjnego - Tango i Apollo. Do Sieci wyciekł właśnie ramowy plan wprowadzania tych aktualizacji.

Polityka Microsoftu wobec Windows Phone jest jasna i dość przewidywalna. Kolejne aktualizacje są wydawane rzadko (do tej pory była tylko jedna duża - Mango), trafiają na wszystkie telefony i są zapowiadane ze sporym wyprzedzeniem. Zgodnie z ujawnionymi właśnie informacjami w przyszłym roku użytkownicy telefonów z WP otrzymają dwie większe aktualizacje - w 2 kwartale trafi do nich Tango, zaś w 4 kwartale Apollo. Pierwsza z aktualizacji wprowadzi liczne poprawki do wydajności systemu, dzięki czemu będzie mógł on działać na słabszych technicznie telefonach. Dzięki temu producenci będą mogli wprowadzić na rynek tańsze urządzenia działające pod kontrolą Windows Phone. Spekuluje się także o dodaniu obsługi technologii LTE. Z kolei aktualizacja Apollo ma być ukłonem w stronę najbardziej wymagających użytkowników, optymalizując działanie systemu na telefonach wyposażonych w 2 i 4 rdzeniowe procesory i ekrany o rozdzielczości HD i wyższej. Aktualizacja ta ma także dopasować system do potrzeb biznesu, wprowadzając obsługę funkcji i usług wykorzystywanych w korporacjach.

Microsoft nie potwierdził ani nie zdementował prawdziwości opublikowanych informacji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama