reklama

W tym roku zobaczymy nowy rozdział w historii Microsoft Office

Strona główna Aktualności

O autorze

Pasjonat systemów mobilnych oraz aplikacji. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Od tamtej pory sieć jest nieodłączną częścią jego życia. Z zamiłowania podróżnik. Wolne chwile stara się spędzać na łonie natury lub też pracuje z ludźmi. W redakcji odpowiada za dział aplikacji mobilnych.

Podczas środowej konferencji Microsoft zaprezentował Office Apps, czyli uniwersalne aplikacje pakietu Office, przeznaczone dla urządzeń z ekranem dotykowym. Dziś poznaliśmy trochę więcej szczegółów odnośnie ich dostępności.

Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu, nowy pakiet otrzymał nazwę Office 2016. Dostępny będzie w dwóch wersjach, jako aplikacja uniwersalna dostosowana do obsługi dotykiem (niezależnie od wielkości ekranu) oraz pakiet klasyczny przeznaczony dla tradycyjnych PC.

Office Apps zawiera w sobie takie programy jak: Word, Excel, PowerPoint, OneNote oraz Outlook. W przypadku smartfonów i małych tabletów pakiet będzie darmowy i preinstalowany. Na pozostałych urządzeniach znajdziemy go w sklepie Windows. Nie ujawniono jednak jego ceny. Komunikat na blogu wspomina jedynie o możliwości pobrania, co można rozumieć na wiele sposobów.

Aplikacje nowego Office mają w ciągu kilku najbliższych tygodni trafić do Windows 10 Technical Preview. Oficjalna premiera pakietu nastąpi jeszcze w tym roku, nie podano jednak żadnej przybliżonej daty. Niestety do tego czasu posiadacze telefonów z Windows Phone, są skazani na obecną wersją mobilnego Office.

Nie zapomniano także o klasycznym, desktopowym Office 2016. Prace nad nim trwają równolegle do Office Apps. Więcej informacji o zmianach jakie w nim zaszły mamy poznać w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Premiera pakietu jest przewidziana na drugą połowę tego roku. Na razie nic nie wiadomo odnośnie nowej wersji Office dla komputerów z system OS X.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama