W8 Sidebar 7.5.0

Strona główna Windows Akcesoria Rozszerzenia i powłoki pulpitu
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

W8 Sidebar to niewielka i niewymagająca instalacji aplikacja do wyświetlania na pulpicie Windows niewielkiego paska z gadżetami. Dzięki niemu zawsze będziemy mieli pod ręką informacje o częstotliwości pracy procesora, zużyciu pamięci RAM, powierzchni dysków twardych czy prędkości transferu przychodzącego i wychodzącego z komputera. Ponadto program dysponuje kilka ciekawymi rozwiązaniami, usprawniającymi obsługę systemu.

Narzędzie kierowane jest do użytkowników systemu Windows 7 i 8/8.1. O ile użytkownicy pierwszego z wymienionych mogą skorzystać z oferowanego przez producenta paska narzędziowego, tak posiadacze najnowszego środowiska operacyjnego Microsoftu takiej możliwości już nie mają. To właśnie głównie z myślą o tych ostatnich powstała aplikacja W8 Sidebar, która jest doskonałą alternatywą dla paska gadżetów z Windows 7 (i Vista) i dysponuje zamiennikami najczęściej stosowanych przez użytkowników gadżetów z poprzednich odsłon "okienek".

Wyświetlany przez aplikację na pulpicie pasek narzędziowy skupia w sobie kilka modułów, które odpowiedzialne są za wyświetlanie informacji o bazowych podzespołach komputera, a także dają dostęp do zestawu autorskich narzędzi przydatnych każdemu użytkownikowi komputera. Mowa m.in. o funkcji wyłączania, restartu, hibernacji i usypiania urządzenia o zadanym czasie, opcji harmonogramu zadań, oczyszczania dysku ze zbędnych plików czy wbudowanej wyszukiwarce.

W8 Sidebar pomimo wielu zalet nie jest jednak rozwiązaniem idealnym. Twórcy ściśle narzucają wygląd oraz ułożenie na pasku poszczególnych elementów, nie dając użytkownikowi niemal żadnej możliwości personalizacji wyświetlanych na pulpicie pasków.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
MrBeckham666   20 #3 23.02.2015 00:40

@sacc: twój komentarz jest zupełnie bez sensu to pokazuje ile % jest czego wykorzystywane.

jeżeli ktoś potrzebuje tego typu programu bez porównania lepszy jest Rainmeter

Autor edytował komentarz.
sacc   11 #2 07.10.2014 20:08

Co to za badziew i komu do czego potrzebny?
Przecież dokładnie to samo mam do dyspozycji za pośrednictwem programiku Bginfo z pakietu Sysinternal Suite.
Kolejny przykład popisu programisty i zabaweczka dla geniuszy cierpiących na Alzheimera, którzy nie pamiętają jaki mają w kompie procesor, ile HDD, ile RAMu...itd, itp, etc.

  #1 07.09.2014 11:39

Program niestety przekłamuje wyświetlane dane karty sieciowej, internetu...