WD SSD Dashboard WD SSD Dashboard 3.2.2.9

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WD SSD Dashboard to bezpłatne narzędzie, które stworzone zostało w celu optymalizacji i diagnostyki dysków SSD wyprodukowanych przez firmę Western Digital.

Program pozwala nam na podgląd danych o urządzeniu w technologi S.M.A.R.T, a także diagnostykę nośnika danych i przewidywanie ewentualnej jego awarii. Oferuje on funkcje aktualizacji oprogramowania firmware, trwałego kasowania danych (np. w razie sprzedaży dysku SSD), a także dostępu do wielu szczegółowych informacji - m.in. pojemność, utworzone woluminy, temperatura, szybkość interfejsu oraz przypuszczalny okres eksploatacji.

Wśród opcji odpowiedzialnych za wydajność dysku znajdziemy pomiar wydajności - prędkość transferu (MB/s (megabajty na sekundę) i transfer IOPS (liczba operacji I/O na sekundę)). Z poziomu WD SSD Dashboard możliwe jest aktywowanie w systemie Windows funkcji TRIM, która zwalnia pamięć na dysku SSD, która była używana przez usunięte pliki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!