WITaj! 2000 0.95.00

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WITaj! 2000, nazywany przez autora Komputerowym kalendarzem dla każdego, to polski program będący odpowiednikiem tradycyjnych kalendarzy ściennych. Program poinformuje nas o tym, który mamy dziś dzień, kto w danym dniu obchodzi imieniny, przypomni nam o urodzinach, ważnej rocznicy, terminie, poda nam wszelkie możliwe dane astronomiczne, poradę na dany dzień, a nawet nasz biorytm. Dodatkowo wygląd programu zmienia się w zależności od pory dnia.

Zmiany od wersji 0.94.25

"Mały Poradnik Życia"
zwiększona maks. liczbę wpisów (do 255) w Danych Prywatnych
poprawiona zakładka "Astro"
poprawiony błąd w obliczaniu długości dnia (problem występował w wersjach 0.88.00-0.88.01)
wyszukiwanie daty imienin wg imienia!
trochę danych astronomicznych...

Uwaga!

Aby program uruchamiał się automatycznie po starcie systemu, jego ikonkę należy przekopiować do folderu Autostart w Menu Start.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

wyświetlanie: porad, świąt (kościelnych i państwowych), danych astronomicznych; wyszukiwarka solenizantów, przypominanie o uroczystościach itd.
program już nie rozwijany

Program ten naprawdę przyda się każdemu. Można go ustawić tak, że uruchamia się przy starcie systemu, dzięki czemu mamy zaraz po uruchomieniu dostarczone wiadomości, takie jak dzień tygodnia, pora dnia, data, czas. O ile te możemy sprawdzić wyglądając przez okno, czy spoglądając na zegarek, kalendarz, o tyle obszernej listy, kto obchodzi dzisiaj imieniny nigdzie chyba nie znajdziemy. Dostępna jest wyszukiwarka solenizantów, oraz możliwość wprowadzenia danych prywatnych, takich jak urodziny kogoś, jakaś rocznica, bądź zwykłe przypomnienie.

Dalsze zakładki to Astro, gdzie znajdziemy sporą liczbę różnych danych astronomicznych, np. tydzień roku, faza księżyca, wschód Słońca, jego górowanie itd. Ciekawe rzeczy tam znajdziemy. Kolejną zakładką są Porady, na której znajdują się przysłowia oraz Mały Poradnik Życia. Jeśli zdarzą się jakieś święta i okoliczności są wyświetlane dodatkowe karty, informujące nas o tym. Gdy w konfiguracji wpiszemy swoje dane, tj. datę urodzenia, będziemy mieli dostęp do zakładki biorytm.

Ten mały program zawiera bardzo dużo przydatnych i ciekawych rzeczy. Szkoda, że nie jest on już rozwijany. Nie znalazłem jak dotąd lepszego, albo, chociaż tak samo dobrego tego typu programu. Mimo iż data wydania jest bardzo stara, nie uległ on całkowicie przeterminowaniu.

23.02.2011 22:12 | Recenzja do wersji 2000 0.95.00