r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WOT (Web of Trust) dla Firefoksa 20170206

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek

WOT (skrót od Web of Trust) to rozszerzenie zwiększające bezpieczeństwo komputera podczas surfowania w Internecie, które dedykowane jest dla przeglądarki Firefox.

Galeria programu

Plugin stanowi ciekawe uzupełnienie standardowego oprogramowania zabezpieczającego. Bazuje on na olbrzymiej bazie ocen i reputacji stron internetowych, która tworzona jest przez wielomilionową grupę użytkowników. WOT wyświetla informacje o reputacji danej witryny tuż po otworzeniu jej w przeglądarce. Wszelakie alerty dostępne są z poziomu ikonki tego rozszerzenia, które wyświetlane jest w oknie przeglądarki. Poza ocenami innych użytkowników również my możemy oddać swoje noty w dwóch kategoriach - Zaufanie oraz Bezpieczeństwo dla dzieci.

Rozszerzenie potrafi także wyświetlać kolorowe ikony z reputacją w wynikach wyszukiwania, portalach społecznościowych czy wiadomościach e-mail. Pozwala ono chronić użytkownika przed oszustwami, złośliwym oprogramowaniem, nieuczciwymi sklepami internetowymi, niebezpiecznymi łączami i wieloma innymi zagrożeniami. Co istotne, po przejściu na podejrzaną stronę internetową WOT wyświetla okienko z ostrzeżeniem, dające możliwość kontynuowania pobytu na danej stronie lub powrotu w bezpieczne miejsce.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
juta   16 #5 17.08.2017 19:17

@Zero Ghost: Czytałem wywiad w jednym z czasopism komputerowych z pewnym ekspertem niemieckim ds. bezpieczeństwa, który uczestniczył w dziennikarskim śledztwie, dotyczącym handlu danymi. Także ja tam dziękuje.

Zero Ghost   13 #4 17.08.2017 18:21

@juta: Masz racje ,używałem WOT przez kilka lat , jak wyszła ta cała afera z miejsca wywaliłem i nie widzę różnicy ,jeśli muszę gdzieś wejść i tak tam wejdę :P
Inna sprawa to metoda działania dodatku a ta opiera się na opiniach użytkowników ,co człowiek to inna historia i powody
z jakich oddaje głos , to tak jak z " hejtem " w komentarzach na wszystkich stronach w sieci ,niektórzy po prostu nie potrafią się zachować i wbijają innym szpile .A skoro można się przejechać przez opinie trefnych użytkowników, to równie dobrze można go nie instalować.

juta   16 #3 17.08.2017 07:51

@wiem mniej .79 (niezalogowany): Nie wiem jak można jeszcze bronić tego dodatku. Wyszło że gromadzi szczegółowo zachowania użytkownika w sieci i sprzedaje je firmom trzecim. Dla mnie niema on racji bytu, tak jak jeszcze ABP czy Ghostery. Jeśli Tobie to nie przeszkadza, to sobie go używaj, ja mówię zdecydowane NIE.

PS: Że on jeszcze się znajduje na DP to dla mnie zagadka.

  #2 27.07.2017 09:13

"nie korzystam z tego dodatku " . A czego się boisz jako zwykły szarak jak większość użytkowników komputerów i co chcesz ukrywać i przed kim ? Dla mnie to niech patrzą co jem ,jakie mam preferencje ,co kupuję ,co czytam ,co oglądam oby nie było w tym wirusa ,szkodnika .W przyszłości będziemy bardziej inwigilowani i nie będziemy mieli na to wpływu . Likwidacja ,XP-eka , za 4 lata polegnie Windows 7 a następnie za ileś lat Windows 10 który jak wiadomo już jest nieco ograniczony we własne działanie i dodatki .Powstanie Windows 11 gdzie dodatki ,rozszerzenia ,VPN - y blokujące pójdą do lamusa z dwóch powodów - system na to nie pozwoli lub będą takie które w mniejszym stopniu będą ingerować w ustawienia Windowsa ,działania Microsoftu . WOT (skrót od Web of Trust) to rozszerzenie zwiększające bezpieczeństwo komputera podczas surfowania w Internecie ,więc to jest ważniejsze niż moje preferencje ,statystyka do których mamy obawy ,że dodatek coś komuś o nas wysyła .

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.