WOT (Web of Trust) dla Firefoksa 20180622.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

WOT (skrót od Web of Trust) to rozszerzenie zwiększające bezpieczeństwo komputera podczas surfowania w Internecie, które dedykowane jest dla przeglądarki Firefox.

Plugin stanowi ciekawe uzupełnienie standardowego oprogramowania zabezpieczającego. Bazuje on na olbrzymiej bazie ocen i reputacji stron internetowych, która tworzona jest przez wielomilionową grupę użytkowników. WOT wyświetla informacje o reputacji danej witryny tuż po otworzeniu jej w przeglądarce. Wszelakie alerty dostępne są z poziomu ikonki tego rozszerzenia, które wyświetlane jest w oknie przeglądarki. Poza ocenami innych użytkowników również my możemy oddać swoje noty w dwóch kategoriach - Zaufanie oraz Bezpieczeństwo dla dzieci.

Rozszerzenie potrafi także wyświetlać kolorowe ikony z reputacją w wynikach wyszukiwania, portalach społecznościowych czy wiadomościach e-mail. Pozwala ono chronić użytkownika przed oszustwami, złośliwym oprogramowaniem, nieuczciwymi sklepami internetowymi, niebezpiecznymi łączami i wieloma innymi zagrożeniami. Co istotne, po przejściu na podejrzaną stronę internetową WOT wyświetla okienko z ostrzeżeniem, dające możliwość kontynuowania pobytu na danej stronie lub powrotu w bezpieczne miejsce.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Bogdan_G   19 #10 23.10.2017 16:05

WOT is not. Obsługuje google stop badware, a google to wielopiętrowy szpieg. Też not.

Zero Ghost   16 #9 25.08.2017 19:23

@wiem mniej.79 (niezalogowany): Ostatnia aktualizacja na Liska jest z 24 kwietnia 2017.

  #8 24.08.2017 22:50

Wydaje mi się ,że Bitdefender TrafficLight jest już nierozwijany i przy podejrzanym WOT nie ma dodatków tego typu ostrzegających przed wejściem na daną stronę .Musimy polegać na antywirusach i własnej intuicji oraz szczęściu .

Zero Ghost   16 #7 24.08.2017 15:15

Jeśli chodzi o Liska można korzystać z zamiennika w postaci
Bitdefender TrafficLight https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/trafficlight/

  #6 23.08.2017 09:13

Miał być zbanowany a jest świeżutka Data aktualizacji:
27 czerwca 2017 .To niech twórcy dodatku w końcu zdecydują się pod naciskiem opinii czy zwiększa bezpieczeństwo komputera czy go zmniejsza ? Czy oceny i reputacje są miarodajne ? Nie bronię tego dodatku ale wasze wnioski traktuję poważnie. Zastanawiam się jako to jest ,że jest jakiś produkt za darmo .Skoro producent nie zarabia to musi sobie to rekompensować innymi czynnościami które pozwolą mu na dalsze działanie .

juta   19 #5 17.08.2017 19:17

@Zero Ghost: Czytałem wywiad w jednym z czasopism komputerowych z pewnym ekspertem niemieckim ds. bezpieczeństwa, który uczestniczył w dziennikarskim śledztwie, dotyczącym handlu danymi. Także ja tam dziękuje.

Zero Ghost   16 #4 17.08.2017 18:21

@juta: Masz racje ,używałem WOT przez kilka lat , jak wyszła ta cała afera z miejsca wywaliłem i nie widzę różnicy ,jeśli muszę gdzieś wejść i tak tam wejdę :P
Inna sprawa to metoda działania dodatku a ta opiera się na opiniach użytkowników ,co człowiek to inna historia i powody
z jakich oddaje głos , to tak jak z " hejtem " w komentarzach na wszystkich stronach w sieci ,niektórzy po prostu nie potrafią się zachować i wbijają innym szpile .A skoro można się przejechać przez opinie trefnych użytkowników, to równie dobrze można go nie instalować.

juta   19 #3 17.08.2017 07:51

@wiem mniej .79 (niezalogowany): Nie wiem jak można jeszcze bronić tego dodatku. Wyszło że gromadzi szczegółowo zachowania użytkownika w sieci i sprzedaje je firmom trzecim. Dla mnie niema on racji bytu, tak jak jeszcze ABP czy Ghostery. Jeśli Tobie to nie przeszkadza, to sobie go używaj, ja mówię zdecydowane NIE.

PS: Że on jeszcze się znajduje na DP to dla mnie zagadka.

  #2 27.07.2017 09:13

"nie korzystam z tego dodatku " . A czego się boisz jako zwykły szarak jak większość użytkowników komputerów i co chcesz ukrywać i przed kim ? Dla mnie to niech patrzą co jem ,jakie mam preferencje ,co kupuję ,co czytam ,co oglądam oby nie było w tym wirusa ,szkodnika .W przyszłości będziemy bardziej inwigilowani i nie będziemy mieli na to wpływu . Likwidacja ,XP-eka , za 4 lata polegnie Windows 7 a następnie za ileś lat Windows 10 który jak wiadomo już jest nieco ograniczony we własne działanie i dodatki .Powstanie Windows 11 gdzie dodatki ,rozszerzenia ,VPN - y blokujące pójdą do lamusa z dwóch powodów - system na to nie pozwoli lub będą takie które w mniejszym stopniu będą ingerować w ustawienia Windowsa ,działania Microsoftu . WOT (skrót od Web of Trust) to rozszerzenie zwiększające bezpieczeństwo komputera podczas surfowania w Internecie ,więc to jest ważniejsze niż moje preferencje ,statystyka do których mamy obawy ,że dodatek coś komuś o nas wysyła .

  #1 27.06.2017 23:15