WPS Office - czyli pakiet biurowy w Polsce

Czasy gdy Microsoft Office był w każdej szkole,urzędzie itp; odeszły bezpowrotnie ale nadal wiele osób korzysta z tego pakietu biurowego, gdyż są do niego przyzwyczajeni lub są wygodni i nie chcą się bawić w żadne darmowe programy.

Pragnę to jednak zmienić ponieważ jest alternatywa, bez obaw po Polsku i interfejs graficzny jest zbliżony do pakietu znanego ze szkoły lub pracy więc nie ma tutaj mowy o nauce obsługi tego programu od nowa. Co prawda nie jest to wierna kopia ale warto ją zainstalować i samemu się przekonać że jego obsługa jest banalnie prosta.

Śmiało ten program z pewnością otworzy najpopularniejsze pliki znane z Microsoft Office, czasami mogą występować drobne różnice w dokumencie ale jest on co chwile aktualizowany tak by na bieżąco poprawiać błędy.
Co ważne ten program wspiera też otwarte formaty znane z Libre Office jak np ODT.
Zawiera 4 interfejsy, tryb ochrony oczu oraz wiele przydatnych narzędzi ale więcej dowiesz się sam, po prostu go instalując.

Jest także chmura ,, File roaming " w zakładce Funkcje specjalne.

Aby jednak był on realną alternatywą dla ,,M$" musi jeszcze wiele wody upłynąć ale i tak na początek ma ogromną przewagę gdyż jest za darmo oraz jest także wersja na system Linux który jak wiadomo jest wrogim systemem a co za tym idzie nieobsługiwanym przez Microsoft lecz jest też wersja na inne systemy takie jak Android znany z smartfonów oraz tabletów czy iOS firmy Apple znany z iPhone-ów albo iPad-ów.

Wszelkie przykłady pochodzą z edytora tekstu - Writer zainstalowanego na systemie Windows lecz obecny pakiet ma jeszcze dwa programy arkusz kalkulacyjny - Spreadsheets oraz program do tworzenia prezentacji -Presentation.

UWAGA !!!


Program ten zawiera dwie wersje Free w pełni darmową oraz Bussines ( PREMIUM ) czyli darmową na 30 dni a potem program przechodzi do wersji podstawowej która zawiera ograniczenia.

Uwagi dotyczące pakietu WPS mile widziane poniżej w komentarzach.