r   e   k   l   a   m   a
reklama

Wahadłowiec 3D

Strona główna Aktualności

O autorze

NASA i Microsoft wypuściły trójwymiarową prezentację wahadłowca Endeavour oraz innych obiektów z Kennedy Space Center na Cape Canaveral.

Dzięki połączeniu wielu zdjęć wahadłowca i jego otoczenia można było stworzyć trójwymiarowe środowisko po którym można się poruszać i oglądać poszczególne zdjęcia. Photosynth co prawda nie tworzy trójwymiarowych modeli rzeczywistych obiektów ale z powodzeniem umieszcza w przestrzeni poszczególne punkty oraz zdjęcia. Dostępne są cztery kolekcje: prom Atlantis przytwierdzony do Boeinga 747, platforma startowa 39A z wahadłowcem Endeavour, wnętrze hangaru gdzie do promu montowany jest zbiornik z paliwem i rakiety pomocnicze oraz ten sam budynek z zewnątrz.

Prezentację projektu można zobaczyć tutaj, natomiast sama interaktywna przeglądarka znajduje się pod tym adresem. Wymagany jest Internet Explorer lub Firefox.

NASA planuje wykorzystać w przyszłości Photosynth do prezentacji także innych obiektów. Będą to m.in. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, Teleskop Hubble'a oraz miejsca lądowań na Księżycu i Marsie.

Endeavour wystartuje w środę, 36 minut po północy, rozpoczynając misję STS-118. Transmisja jak zwykle w NASA TV.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów