Walkę z PITami można zaczynać

Strona główna Aktualności

O autorze

Po gorączce sylwestrowej nocy rozpoczyna się 4 miesięczny okres, w którym musimy rozliczyć się z fiskusem. Z zasady większość z nas uznaje wypełnianie deklaracji podatkowych PIT za jedną z mniej przyjemnych czynności. Zamiast jednak ślęczeć wieczorami z drukami, przepisami i kalkulatorem możemy skorzystać z aplikacji komputerowej, która ten proces możliwe najbardziej ułatwi. Proponujemy PITy2004 NG!

Jest to bardzo wygodny w zastosowaniu program wspierający wypełnianie rocznych deklaracji podatkowych PIT. Za pomocą aplikacji możemy wypełnić zeznania PIT 28, 36, 36L, 37 i 38 oraz pełną gamę załączników. Program dokonuje obliczeń, a użytkownik musi wypełnić jedynie niezbędne pola. Prace nad PITami można zapisać i w dowolnym momencie kontynuować, oczywiście aplikacja generuje również wydruki. Co ważne, dane wpisane do jednego druku można eksportować do innego dzięki czemu nie ma konieczności wprowadzanie wielokrotnie tych samych informacji. Dodatkowym atutem programu jest pomoc w zakresie zasad wypełniania deklaracji. W programie uzyskamy informacje dotyczące przeznacznia każdego z PITów, szczegółowe informacje na temat ulg oraz inne, takie jak choćby kwoty kosztów uzyskania przychodu, wysokości kwotowe progów czy też wykaz urzędów skarbowych.

Warto również wspomnieć o apelu autora kierowanym do wszystkich podatników, związanym z możliwościami jakie dają nam aktualne przepisy podatkowe. W rozliczeniach podatku dochodowego za 2004 rok, każdy podatnik ma prawo do przekazania 1% podatku na potrzeby dowolnej organizacji pożytku publicznego, do czego również my zachęcamy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć między innymi na stronie w tym celu przygotowanej.

PITy2004 NG! pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Akcesoria -> Rozliczenia podatkowe za 2004 r.

© dobreprogramy
s