reklama

Wallaby — konwerter Flash do HTML z Adobe Labs

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Pod skrzydłami Adobe Labs wykluł się kolejny ciekawy projekt. Nazwa kodowa „Wallaby” kryje konwerter animowanych projektów graficznych w formacie Flash do HTML.

Wallaby do narzędzie korzystające z bardzo eksperymentalnej technologii konwersji animacji Flash (pliki FLA) do HTML5. Możliwość prostej zmiany formatu animacji daje szerokie możliwości dystrybucji różnych treści na platformy, które Flasha nie obsługują. Ponadto wynik konwersji można edytować w dowolnym edytorze HTML, co daje większe możliwości również przy wielokrotnym używaniu istniejących już projektów. O tym, że Adobe będzie pracować nad takim narzędziem, była już mowa przy okazji premiery pakietów CS5

Wallaby został stworzony dla platformy Adobe Air, dzięki czemu można z niego korzystać na wielu systemach operacyjnych. Oczywiście Wallaby jeszcze nie wykorzystuje w pełni możliwości HTML5. W zapisanych przez niego projektach znajdziemy również kod JavaScript, grafiki PNG i SVG, oraz dostępne na razie jedynie w przeglądarkach z silnikiem WebKit animacje CSS. Dokładne informacje o możliwościach tego narzędzia, różnicach między wygenerowanym kodem HTML wyświetlanym w różnych przeglądarkach na różnych platformach oraz o błędach można znaleźć na stronach Adobe Labs.

Wersję poglądową Wallaby można pobrać dla systemów Windows i Mac OS X w dziale Programy -> Grafika -> Tworzenie i edycja animacji.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić