reklama

WarCraft III: Reign of Chaos

Strona główna Windows Gry Strategiczne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Świetna seria gier strategicznych WarCraft w 2002 roku doczekała się trzeciej już części, która przeniosła zmagania różnych ras w kolorowym świecie fantasy na silnik 3D. Tytuł błyskawicznie zdobył uznanie i Reign of Chaos sprzedało się w milionach egzemplarzy, dorabiając się nawet w miarę szybko dodatku. Tym razem konflikt ukazano z punktu widzenia 4 ugrupowań. Każde prowadzi się tutaj nieco inaczej.

Tryb kampanii podzielony został na rozdziały po kilka etapów każdy. W zależności od rozgrywanego, kierujemy poczynaniami ludzi, orków, nieumarłych lub elfów. Pojawiają się elementy charakterystyczne dla nowożytnych strategii, takie jak mgła wojny czy niezależne wrogie jednostki, sterowane przez sztuczną inteligencję. Naturalnie podstawa zabawy to dobra organizacja bazy oraz produkowanie jednostek do walki.

Poza klasycznym stylem rozgrywki, gra oferuje również etapy mniej standardowe, w których wykorzystać można tylko z góry przypisane wojska, kierowane przez bohatera danej strony. Wiele dobrego wciąż mówi się o porcji multiplayer tytułu. Potyczki w sieci nie tylko pozostały w głowach, lecz dzieło dało też życie wielu modyfikacjom, które potem przeistoczyły się w niezależne produkcje. Tutaj należy wspomnieć choćby DotA.

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna pozwala rozegrać sam początek kampanii, wykładając podstawy taktycznego kunsztu i oferując wiele minut rozgrywki.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zbilansowane, zróżnicowane frakcje , duża grywalność, duże poczucie humoru twórców, świetny dubbing w polskiej wersji
przestarzała grafika
ocena użytkownika

Warcraft III Reign of Chaos to trzecia część legendarnej serii Warcraft. W roku 2003 wyszedł dodatek do gry zatytułowany Frozen Throne. Gra mimo upływu lat (powstała w roku 2002 ,piętnaście lat temu!) ciągle zapewnia sporą porcją rozrywki. Co jest zasługą dobrej mechaniki gry. W grze występują cztery frakcje: Przymierze Lordaeronu (czyt. Lorderonu), Horda Orków, Plaga Nieumarłych i Nocne Elfy. Wszystkie one są zróżnicowane i porządnie zbilansowane. Kolejną zaletą gry jest spore poczucie humoru twórców. Gra jest pełna cytatów i gagów, które potrafią wywołać uśmiech na twarzy gracza. Dopełnieniem tego obrazu jest komiksowa i nieco karykaturalna grafika postaci, tylko dodaje uroku grze.
Niestety upływ czasu widać boleśnie odcisnął się na grafice. Niska rozdzielczość i brzydkie tekstury są zdecydowanie nieprzystające do naszych czasów. Kilka słów o muzyce w grze. Utwory zawarte w grze nie są arcydziełem, ale są świetnym tłem dla rozgrywki. Dużą zaletą jest świetny dubbing w polskiej wersji językowej. Aktorzy podkładający głos pod postacie świetnie wczuli się w swoje role i wykonali kawał świetnej roboty. Gra jest stara, ale ciągle bardzo jara. Mimo upływu 15 lat ciągle świetnie bawi. Warto dać jej szanse i zapomnieć o grafice, wczuć się w klimat, a wtedy na pewno nie będzie się żałować. Dlatego polecam grę.

30.08.2017 10:35 | Recenzja do wersji

Komentarze

0 nowych
rogozikjanusz   3 #3 10.08.2016 10:09

eh, czemu już nie robią takich gier :)

Zero Ghost   16 #2 06.06.2016 20:34

To już klasyk którego wstyd nie znać ,szczególnie teraz ,bowiem dostępny jest już oficjalny Patch.
Lista zmian (changelog)

1.27a

Nowy instalator dla Mac OS X 10.10 i 10.11;
Ulepszone działanie na systemach Windows 7, 8.1 i 10;
Naprawiono zawieszanie się gry podczas rzucania zaklęcia Łańcuch błyskawic;
Na systemach Windows 8.1 i 10 stany gry są nadal przechowywane w lokalizacji, do której dostęp wymaga uruchomienie gry z prawami administratora;
Nadal występują artefakty graficzne podczas odtwarzania przerywników filmowych;
Zmiana ustawienia gamma nie są zastosowywane w przypadku uruchomienia gry w trybie okienkowym;
Nadal występują problemy z wyświetlaniem cyrylicy;
Na czas rozwiązania problemów z MIDI, dźwięki w tle zostały wyłączone;
Porzucono obsługę systemu Mac OS X 10.9 i starszych;
Wersja Mac nie oferuje edytora map.

Gra śmiga teraz pięknie w 16/9 ,maksymalna rozdzielczość do wyboru to 1366/768 i od razu gra się przyjemniej;).

Autor edytował komentarz w dniu: 29.06.2016 13:29
adam_creator   8 #1 09.03.2016 10:48

Ciągle moja ulubiona gra. Wszystko zostało o niej powiedziane już. Nic tylko postawić na piedestał i odkurzać od czasu do czasu :)

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić