Warmux na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę Warmux - kolejne, ulepszone wydanie wcześniejszych Wormaksów lecz występujące pod nieco zmienioną, bardzo podobnie zresztą brzmiącą nazwą Warmux.

Autorzy, oprócz samej nazwy, zmodyfikowali tryb single, w którym może aktualnie brać udział w grze aż 8 zespołów. Dodano również nowe mapy i co ważne aplikacja od wersji 0.11 jest zgodna z systemami Symbian oraz Android. Usunięto również kilka istotnych błędów, które we wcześniejszych wersjach mogły powodować utrudnienia w prowadzeniu rozgrywki. Ponadto gra działa szybciej i wydajniej.

Czy Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów?

Formuła rozgrywki pozostała bez zmian, pojedynki przebiegają turowo, co oznacza, że każdej z uczestniczących w batalii drużyn przypada po jednym ruchu w każdej z rund. Do dyspozycji każdego zespołu oddano bogaty ekwipunek różnego rodzaju broni (bazooki, pełną gamę karabinów, granaty, miny) oraz zestaw innych środków obronnych i bojowych (odskocznia, spadochron, młot, palnik czy jetpack). Pewnym ułatwieniem jest możliwość zmiany zawodnika mającego wykonać przypadający w udziale drużynie ruch. Często bowiem bywa tak, że usytuowanie terenu uniemożliwia oddanie celnego strzału.

Zwycięża ta ekipa, która jako jedyna przetrwa ataki wszystkich wrogich zespołów i ostatnia zejdzie o własnych siłach z placu boju.

Grę Warmux można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Strategiczne

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu polecamy recenzje pięściarskiego Fight Night: Champion, a także samochodowego Crash Time IV: The Syndicate, które przeniesie nas na niemieckie drogi. Warto też zapoznać się z zapowiedziami niezwykle brutalnego Shadows of the Damned, jak również multiplayerowego i na wskroś japońskiego Anarchy Reigns.

© dobreprogramy