Warszawa doczekała się internetowego planu miasta

Strona główna Aktualności

O autorze

Stolica Polski doczekała się wreszcie internetowego planu miasta z prawdziwego zdarzenia. Biuro Geodezji i Katastru uruchomiło właśnie oficjalną mapę miasta, ze zdjęciami lotniczymi (wykonanymi w maju ub.r.) jako podstawową warstwą graficzną.

Jak zachwala Biuro Promocji i Rozwoju Miasta, mapa jest na tyle dokładna, że Warszawiacy będą mogli odnaleźć na niej swoje domy, szkoły czy ulubione tereny zielone. Poza zdjęciami lotniczymi, na mapie umieszczono granice dzielnic, nazwy ulic oraz główne siedziby Urzędu Miasta. Pod prawym klawiszem myszy umieszczone zostały dodatkowe funkcje, m.in. wyszukiwanie ulic i siedzib Urzędu Miasta oraz funkcja pomiaru odległości. Serwis będzie rozwijany, w najbliższym czasie na mapie pojawią się kolejne warstwy informacyjne.

Przed pierwszym uruchomieniem mapy należy zainstalować wtyczkę MapGuide 6 Viewer (oprócz IE, dostępna jest również wersja dla przeglądarek Netscape/Mozilla/Firefox), która jest udostępniana bezpłatnie na stronie z mapą.

Polecamy nie tylko mieszkańcom miasta ale i osobom, które w różnych celach odwiedzają stolicę. Niestety, najprawdopodobniej za sprawą dużego zainteresowania, w chwili obecnej serwis działa bardzo wolno.

© dobreprogramy
s