reklama

Warsztaty Film-Foto-Grafika

Strona główna Aktualności

O autorze

10 lipca br., w Katowicach, odbędzie się kolejna edycja bezpłatnych Warsztatów Film-Foto-Grafika. Podczas warsztatów organizatorzy udostępnią uczestnikom oraz zaprezentują najnowsze technologie i produkty związane z edycją wideo, grafiki i fotografii.

Zainteresowani technologiami wideo będą mogli zapoznać się zarówno narzędziami do domowego montażu wideo (linia produktów: Dazzle, rodzina Pinnacle Studio 11), profesjonalnymi systemami edycji takimi jak: Avid Liquid 7.1 (Pro, ChromeXE) czy profesjonalnym montażem (Avid Xpress). Ponadto zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania Sony, kamery DV i HDV oraz najnowsze rozwiązania współpracujące z systemami edycyjnymi. Zaprezentujemy również praktyczne wykorzystanie najnowszych kamery Sony zapisującej materiał na dyskach HDD (format AVCHD).

Zainteresowani grafiką i obróbką fotografii będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami firmy Wacom wspomagającymi proces edycji fotografii oraz tworzenia grafiki: Cintiq 21UX (połączenie czułego na nacisk tabletu graficznego z 21 calowym monitorem LCD), Intuos3 (tablety graficzne do zastosowań profesjonalnych, 5080lpi w formatach od A6 do A4, najnowszy Intuos3 Wide (panoramiczny tablet współpracujący z monitorami w tym standardzie), Graphire4 (tablety do zastosowań domowych, wyposażone w czułe na nacisk pióro oraz bogate oprogramowanie), Bamboo (najnowszy tablet, idealny do personalizacji dokumentów i e-maili). Uczestnicy warsztatów pod okiem specjalistów mogą zapoznać się z możliwościami tabletów w połączeniu z takimi aplikacjami jak: Corel Painter, Adobe Photoshop i inne. Zaprezentowana zostanie również najnowsza oferta Sony związaną z fotografią cyfrową. Możliwości aparatów, a przede wszystkim cyfrowej lustrzanki Alfa oraz pełną gamę akcesoriów zaprezentuje zespół profesjonalistów z Sony Foto Team.

W czasie trwania warsztatów uczestnicy mogą wziąć udział w szeregu prezentacji oraz dyskusji w temacie prezentowanych rozwiązań. Specjaliści z poszczególnych dziedzin zaprezentują kilkunastominutowe prezentacje po których zaproszą uczestników do dyskusji na dany temat. Gość specjalny Aleksy Pawluczuk z Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie przybliży uczestnikom zalety połączenia programów z tabletami graficznymi firmy Wacom.

Warsztaty odbędą się 10 lipca 2007 r. (od godz. 10:00), w siedzibie Wyższej Szkoły Mechatroniki w Katowicach przy ul. 11 Listopada 11. Impreza organizowana jest przez firmę KSK Dystrybucja (dystrybutora produktów Avid, Pinnacle, Sony i Wacom), salon Centrum Sony w Katowicach oraz wspomnianą Wyższą Szkołą Mechatroniki. Vortal dobreprogramy, obok magazynu Film&TV Kamera oraz portalu Filmowiec.pl jest patronem medialnym imprezy. Udział w Warsztatach jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama