reklama

Warto sprawdzić domyślne ustawienie Wi-Fi Assist w iOS 9

Strona główna Aktualności

O autorze

Pasjonat systemów mobilnych oraz aplikacji. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Od tamtej pory sieć jest nieodłączną częścią jego życia. Z zamiłowania podróżnik. Wolne chwile stara się spędzać na łonie natury lub też pracuje z ludźmi. W redakcji odpowiada za dział aplikacji mobilnych.

Wśród wielu nowości jakie przyniósł ze sobą system iOS 9, a o których obszernie pisaliśmy w tym wpisie jest też niewielka opcja o nazwie Wi-Fi Assist. Po aktualizacji warto sprawdzić jej ustawienia bo choć przydatna, może być źródłem kłopotów.

Zadanie Wi-Fi Assist polega na inteligentnym przełączaniu dostępu do Internetu z połączenia Wi-Fi na transmisję danych w przypadku gdy jakość tego pierwszego jest niezadowalająca. Rozwiązanie ciekawe i zapewne w wielu sytuacjach przydatne jedna, obawy budzi fakt, że opcja ta jest automatycznie włączona.

Tak więc jeżeli posiadacie niewielki pakiet danych, bądź też z jakiegoś powodu chcecie opierać się tylko na transmisji Wi-Fi warto zmienić domyślne ustawienia. W tym celu należy udać się do Ustawienia-> Sieci komórkowe-> i przewinąć na sam dół strony gdzie możemy zarządzać Wi-Fi Assist.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama