reklama

Warto zagrać na Windows Phone: Asphalt 8 Airborne

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Jakość gier na urządzenia mobilne jest coraz wyższa. Zarówno grywalność jak i grafika mogą zachwycić niejedną osobę, która jeszcze niedawno była nastawiona sceptycznie do produkcji na sprzęt przenośny. Idealnym przykładem jest gra wyścigowa Asphalt 8: Airborne. Jest to pozycja z najwyższej półki, a dodatkowo udostępniona została za darmo na Windows Phone.

Gameloft znane jest z tworzenia wysokiej jakości tytułów na urządzenia mobilne. Każda ich gra jest dopracowana i stanowi łakomy kąsek dla większości graczy. Nie inaczej jest z Asphalt 8: Airborne. Twórcy w nowej odsłonie postarali się, aby obcowanie z tą pozycją było satysfakcjonujące i niezmiernie wciągające. To co rzuca się w oczy już na samym początku to wręcz nieziemska grafika. Bogate w detale modele pojazdów, szczegółowe otoczenia, gra świateł - to wszystko sprawia, że nie czujemy jakbyśmy uruchomili grę mobilną.

Asphalt 8: Airborne to 47 licencjonowanych aut. Samochody kupujemy za zdobyte punkty w grze lub poprzez mikropłatności. Sterowanie można dostosować do własnych potrzeb np. do skręcania użyjemy zarówno akcelerometru jak i przycisków na ekranie, a także wyłączymy automatyczne przyspieszanie. Znajdziemy tutaj wiele trybów rozgrywki jak klasyczny wyścig czy drift, ale także eliminację i pojedynek. Dodajmy do tego dziewięć lokacji, 180 wyzwań, wiele ramp, multiplayer oraz realistyczne kolizje, wówczas otrzymamy jedną z lepszych gier wyścigowych na Windows Phone.

Gra dostępna jest w markecie za darmo przez ograniczony czas. Asphalt 8: Airborne działa na wszystkich urządzeniach z Windows Phone 8 (również z 512 MB RAM). Jeśli podczas instalacji otrzymamy komunikat o zbyt małej ilości wolnego miejsca, warto spróbować uruchomić instalację z pliku xap, pobranego wcześniej na kartę microSD.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić