Warto zobaczyć - kolejny Webcast na Windows2003.pl

Strona główna Aktualności

O autorze

Na łamach portalu Windows2003.pl ukazała się druga audycja internetowa Webcast poświęcona tematyce wbudowanego w Windows Server 2003 serwera WWW o nazwie IIS 6.0. Webcasty są formą internetowej prezentacji wraz z podkładem dźwiękowym (głosem prezentera) oraz sekwencjami video przedstawiającymi zrzuty ekranu.

W drugim odcinku omówione zostały zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa usługi IIS, jak również metod kontroli dostępu do zasobów - architektura zabezpieczeń, kontrola dostępu na poziomie systemu plików oraz IIS. Mieszczą się w tym takie tematy jak autentykacja, weryfikacja adresu IP czy SSL i certyfikaty. Teorię uzupełniają demonstracje praktyczne zastosowania omawianych funkcji. Widzowie webcastu mają nie tylko okazję pogłębić swoją wiedzę, ale również sprawdzić ją podchodząc do egzaminów z nabytych wiadomości. Przejście całej ścieżki egzaminacyjnej z IIS 6.0 premiowane będzie otrzymaniem stosownych certyfikatów administratora, zaś zdobywcy najwyższych wyników mogą liczyć na dodatkowe niespodzianki.

Webcast ze względu na bardzo techniczną tematykę zainteresuje zapewne tylko część czytelników naszego vortalu. Warto go jednak zobaczyć aby zapoznać się z tą nowatorską technologią wykorzystywaną do przekazywania wiedzy. Szczegóły znajdziecie tutaj.

© dobreprogramy
s