Ważna aktualizacja Opery

Strona główna Aktualności

O autorze

Od dzisiaj dostępna jest stabilna wersja przeglądarki Opera 9.64. Zmian w stosunku do poprzedniego stabilnego wydania (9.63) nie ma wiele, ale ze względu na poprawki błędów gorąco zalecamy aktualizację.

W nowej Operze nie pojawiły się żadne nowe funkcje, poprawiono jedynie trzy błędy zagrażające bezpieczeństwu jej użytkowników. Pierwszy z nich objawiał się możliwością nadpisania obszaru pamięci, który normalnie nie powinien być modyfikowany, drugi pozwalał witrynom uruchomienie dowolnych skryptów w kontekście innej domeny za pomocą wtyczek. O trzecim błędzie, oznaczonym jako umiarkowanie ważny nie są dostępne informacje.

Prócz tego nowa Opera wprowadza wsparcie dla DEP na platformach Windows XP XP2 i nowszych, Windows Server 2003 SP1 oraz ASLR w Windows Vista. Najnowszą wersję Opery 9.64 można znaleźć w naszym dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki WWW

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza