We wrześniu Motorola ponownie udowodni, że smartwatch nie musi być brzydki

Strona główna Aktualności

O autorze

Motorola szykuje się do premiery swoich najnowszych smartwatchy. Już we wrześniu dostaniemy drugą generację ponoć najlepiej wyglądającego smartzegarka, czyli Moto 360. Natomiast w listopadzie na sklepowe półki trafi Moto 360 Sport, a więc wariant dla aktywnych fizycznie.

Smartzegarek Motoroli – Moto 360 dla wielu jest najlepiej wyglądającym inteligentnym zegarkiem na rynku. Tę opinię zawdzięcza głównie okrągłej kopercie i minimalistycznemu designowi nawiązującemu do tradycyjnych zegarków. W związku z tym, że Moto 360 został bardzo dobrze przyjęty przez rynek, to premiera następnej generacji była tylko kwestią czasu.

Do sieci wyciekły właśnie zdjęcia, które przedstawiają Moto 360 drugiej generacji. Za przeciek odpowiada @Upleaks, a więc jak najbardziej wiarygodne źródło. Producent postanowił zostać przy okrągłej tarczy, co było oczywiście do przewidzenia. Niestety nie udało się wyeliminować czarnego paska na dole, a więc ponownie nie otrzymamy idealnie okrągłej tarczy. Zmienione zostało położenie przycisku zasilania, został on minimalnie przesunięty do góry. Dowiedzieliśmy się również, że smartwatch Moto 360 będzie dostępny w dwóch wersjach różniących się rozmiarem koperty i wyświetlacza. Mniejszy wariant zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 320 mAh, a w większym Motorola umieściła akumulator 375 mAh. Obudowa ma być wykonana z metalu, smartwatch będzie dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Natomiast w przypadku paska będziemy mogli wybrać pomiędzy paskiem skórzanym, a metalową bransoletą.

Motorola szykuje jeszcze jeden smartzegarek – Moto 360 Sport. Jak sama nazwa wskazuje, będzie on przeznaczony przede wszystkim dla osób aktywnych fizycznie. Jego głównym zastosowaniem ma być mierzenie naszej aktywności fizycznej. Obudowa wykonana będzie z tworzywa sztucznego i prawdopodobnie będzie wodoodporna.

Drugą generację Moto 360 na sklepowych półkach mamy zobaczyć już we wrześniu. Powinniśmy spodziewać się ceny powyżej tysiąca złotych. Natomiast Moto 360 Sport do sprzedaży trafi w listopadzie. Wszystkie smartzegarki Motoroli będą działać pod kontrolą Android Wear.

© dobreprogramy