r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Weather Timeline

Strona główna Android Wiadomości Pogoda

Weather Timeline to aplikacja poświęcona prognozie pogody, dostępna tylko na urządzenia z Androidem. Wg Google to program, który może służyć jako wzorcowy, jeśli chodzi o wykorzystanie języka projektowania aplikacji Material Design.

Aplikacja jest płatna, ale kosztuje tylko ok. 3 zł, co jest skromną kwotą, gdy spojrzymy na jakość zaprojektowania programu oraz dostępne w nim funkcje. W programie możemy wybrać jednego z kilku dostępnych dostawców informacji o pogodzie: Forecast.io, Weather Underground, YR.no, OpenWeatherMap lub World Weather Online. Po wyborze dostawcy, możemy wyszukać miasto, dla którego prognoza pogody nas interesuje (rzecz jasna, dostępna jest opcja, aby prognoza wyświetlała się automatycznie dla lokalizacji, w której przebywamy).

Informacje o pogodzie są dostępne w rozpisce godzinowej, możemy też sprawdzić prognozę na kolejne dni i skorzystać z tzw. wehikułu czasu, który pozwoli przeanalizować pogodę nawet na kilkadziesiąt dni do przodu. Oczywiście w tym wypadku mówimy o bardzo wstępnej prognozie, która wcale nie musi się sprawdzić.

Weather Timeline pozwala też ustawić tzw. alerty pogodowe, np. o zbliżających się burzach, gwałtownym wietrze lub opadach deszczu. Za pomocą aplikacji możemy też skonfigurować wyświetlanie informacje o pogodzie w formie karty na smart zegarku z systemem Android Wear.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Szukasz aplikacji do Twittera na Androidzie? Sprawdź Flamingo, cały w Material Design

2
07.06.2016  •  Łukasz Maślanka

Dobrych programów do obsługi Twittera nigdy dość. Posiadacze urządzeń z Androidem nie mogą jednak narzekać na nadmiar dopracowanych aplikacji przeznaczonych dla popularnego „ćwierkacza”. Twórcy programów nie składają jednak broni, a najnowszą aplikacją dla użytkowników Twittera jest Flamingo. Program Flamingo for Twitter wyszedł spod ręki Sama Rustona, twórcy ciekawej aplikacji z informacjami o prognozie pogody Weather Timeline. W swojej „pogodynce” programista trzymał się wytycznych projektowania Material Design i udał mu się całkiem ciekawy kawałek oprogramowania: pełen animacji, żywych…

Dobre programy, które warto mieć na smartwatchu z Androidem Wear

27
18.03.2016  •  Łukasz Maślanka

Smartzegarki często nazywane są ładnym i interesującym, ale ciągle zbędnym gadżetem. Mówi się o nich, że poza estetyką wykonania nie mają one wiele więcej do zaoferowania. A na pewno nie aż tyle, by warto było za nie wykładać grube pieniądze. Sprawdziliśmy więc aplikacje na Androida Wear, które można znaleźć na półkach sklepu Google Play, przygotowując dla Was zestaw dobrych programów, które warto przetestować na smartzegarkach z systemem operacyjnym spod znaku zielonego robota. Szperając w zasobach googleowego sklepu z aplikacjami na Androida Wear szukaliśmy głównie takich, które sprawdzą…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.