r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WebKit wspiera WebGL

Strona główna Aktualności

WebGL, API umożliwiające wyświetlanie w oknie przeglądarki zaawansowanej grafiki 3D sprzętowo renderowanej przez układ graficzny, jest już wspierane przez najnowszą wersję silnika WebKit.

O fakcie poinformowało na łamach swojego bloga studio Wolfire Games. Co to oznacza w praktyce? Silnik WebKit jest aktualnie wykorzystywany przez dwie popularne przeglądarki internetowe – Safari i Chrome. Można więc oczekiwać, że w niedalekiej przyszłości zaoferują one wsparcie dla WebGL. Ponadto wśród członków grupy roboczej pracującej nad rozwojem nowego API znajduje się Opera i Mozilla. Z dużych, liczących się na rynku przeglądarek graczy jedynie Microsoft nie jest zainteresowany rozwijaniem WebGL.

Jak pokazuje najnowsza demonstracja Wolfire Games, technologia stwarza przed twórcami gier ogromne możliwości. Największa zaletą WebGL jest bowiem współpraca z każdym systemem operacyjnym (Windows, Mac OS X, Linux) oraz z dowolną platformą sprzętową, która oferuje domyślnie wsparcie dla OpenGL lub OpenGL ES. Pozwala to na tworzenie gier lub multimedialnych aplikacji które będą działać w identyczny sposób bez względu na system czy urządzenie, na którym je uruchomimy – wieloplatformowość w pełnym tego słowa znaczeniu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.