r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WebRTC trafił do Google Chrome

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google poinformował na oficjalnym blogu Chromium, że stworzona przez niego technologia WebRTC została już zaimplementowana w deweloperskiej wersji Chrome. Pozwoli to na prowadzenie wideokonferencji w czasie rzeczywistym w oknie przeglądarki, bez potrzeby instalowania jakichkolwiek wtyczek.

WebRTC to darmowy, otwartoźródłowy projekt umożliwiający komunikację głosową i przeprowadzanie wideorozmów bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Zaletą technologii jest łatwość implementacji - WebRTC wykorzystuje bowiem do działania rozpowszechnione standardy, takie jak HTML5 czy JavaScript. Ponadto w procesie kompresji obrazu i dźwięku wykorzystywane są wolne kodeki - VP8 (WebM) i iLBC. Deweloperzy chcący wypróbować WebRTC muszą pobrać stosowne oprogramowanie i zapoznać się z dokumentacją. Trwają już prace nad pierwszymi produktami wykorzystującymi tę technologię - wśród zaangażowanych firm wymienia się Polycom, Vonage, Vehix.com, Firespotter, Siemens, Nimbuzz i PCCW.

Google ma nadzieję, że WebRTC trafi w przyszłości do wszystkich liczących się przeglądarek. Jak na razie wsparcie dla projektu zapowiedziała Mozilla, trwają także rozmowy z twórcami Opery.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.