WebSite PRO 4.3

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WebSite PRO to od dawna nie rozwijany ale nadal godny uwagi, zaawansowany darmowy edytor stron WWW, który pozwala budować profesjonalne witryny internetowe z zastosowaniem najnowszych technologi. Kierowany jest przede wszystkim do profesjonalnych twórców stron WWW, gdyż kładzie największy nacisk na samą edycje kodu. Od wersji 4 program został wyposażony o nowe ciekawe funkcje: m.in. błyskawiczne generowanie tabel, moduł ftp, nowa paletę kolorów, rozbudowane dialogi zapisu i otwierania plików, zadania, skrypty, rozbudowane kolorowanie składni (SSI, Odnośnik, Obrazek, Tabele, PHP, ColdFusion...) i inne. W najnowszej wersji zostały poprawione uruchamianie programu w systemach Windows 98/Me, podpowiedzi składni PHP i JavaScript oraz dzialanie walidatora. Program jest darmowy ale wymaga bezpłatnej rejestracji.

FUNKCJE I ZALETY PROGRAMU


WebSite PRO posiada bardzo pomocny mechanizm podpowiedzi składni, który pozwala w szybki i sprawny sposób budować witryny. Wystarczy w odpowiednim momencie je wywołać skrótem Ctrl+Spacja, a ukaże się lista dostępnych wariantów. Podpowiedzi udzielają nam pomocy w zakresie: HTML'a: znaczniki, parametry i wartości oraz JavaScript, CSS, PHP.

Kolejnym ułatwieniem edycji kodu jest kolorowanie składni mające zapewnić większą czytelność edytowanej strony. Program potrafi kolorować znaczniki HTML z wyodrębnieniem odnośników, obrazków, tabel, skryptów, styli itp. Ponadto posiada moduły kolorowania dokumentów Perl, Java, JavaScript, CSS, PHP, Ini, C++, Object Pascal. WebSite potrafi w locie sprawdzać poprawność kodu dzięki opcji autowalidacja znaczników. Gdy tylko wpiszemy nieprawidłowy znacznik, w pasku statusu ukaże się odpowiednia informacja. Do kolejnych ułatwień edycyjnych należą dymki z podpowiedzią do znaczników i autozamykanie tagów.

Interfejs programu zbliżony jest do wielu popularnych programów wspomagających tworzenie stron: po lewej stronie znajduje się menu "Mój komputer", u góry widnieją paski narzędziowe i paleta HTML, dół zajmują narzędzia takie jak walidator, podgląd miniaturek.
Został zaprojektowany w sposób ekonomiczny, tak by główna część skupiała się na edytorze.
Wersja 4.0 wprowadza możliwość komponowania własnych ustawień interfejsu, które później można zapisywać do tzw. "pulpitów".

Dodatkową zaletą programu są narzędzia które udostępnia. Pomagają one zarówno tworzyć elementy stron WWW (takie jak odsyłacze, grafika, tabele, formularze) oraz sprawdzać poprawność kodu i odsyłaczy (walidator, weryfikacja odnośników).


NOWOŚCI I ZMIANY W WERSJI 4.3


Nowości

-przebudowane kolorowanie CSS
-rozbudowane Snippety
-dymki z podpowiedziami do PHP
-kolorowanie bieżącej linii
-menu "PHP" - szybszy dostęp do niektórych funkcji i składni
-kilka zmian w interfejsie

Poprawki

-poprawione kolorowanie HTML
-naprawiony klient FTP
-sortowanie panelu plików wg. wciśniętej kolumny


UWAGA!


Program wymaga bezpłatnej rejestracji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!