WebSite X5 WebSite X5

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

WebSite X5 Free to darmowe i bardzo proste w obsłudze narzędzie, pozwalające tworzyć niewielkie strony internetowe o ciekawej szacie graficznej. Nie wymaga ono od użytkownika znajomości oprogramowania graficznego, a nawet języka HTML.

Narzędzie w odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań tego typu nie oferuje jedynie technologii WYSIWYG, a tworzenie strony internetowej od podstaw odbywa się pośrednictwem wbudowanego kreatora. Prowadzi on użytkownika "krok-po-kroku" przez 5 etapów, pozwalających w zasadzie niemalże wyklikać myszką wyjściową witrynę. Do dyspozycji użytkownika oddano kilka ciekawych szablonów graficznych, które mogą być wykorzystane we własnym projekcie. Każdy z nich dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych.

Pracę z wspomnianym kreatorem rozpoczynamy od utworzenia nowego projektu. Kolejny etap to podanie podstawowych informacji o witrynie, tj. jej tytuł, autora, adres URL, krótki opis, słowa kluczowe, język treści oraz ikonkę, która wyświetlana w przeglądarce internetowej. W tym kroku wybrać należy wzorzec graficzny, jego styl oraz typ menu (poziome lub pionowe). Następnie przechodzimy do planowania witryny, w którym tworzymy mapę witryny - innymi słowy generujemy kolejne podstrony (maksymalnie może ich być 9) i definiujemy ich nazwy. Proces uzupełniania zawartości poszczególnych stron opiera się na przeciągnięciu myszką typu obiektu i umieszczenie go w jednej z komórek strony, czyli miejscu, gdzie ma zostać wyświetlony. Użytkownik skorzystać może z takich obiektów jak tekst, obraz, animacja Flash oraz filmy i dźwięk.

Ostatni etap projektowania strony WWW to konfiguracja bardziej zaawansowanych ustawień dotyczących menu głównego oraz stylów i modeli. Tutaj zdefiniować możemy m.in. styl menu (jego rozmiar, marginesy, odstęp pomiędzy przyciskami i innych jego elementów) i styl graficzny czcionki użytej na stronie. Gotowy projekt strony opublikowany może być bezpośrednio z poziomu programu w Internecie lub zapisany na lokalnym dysku twardym.

Uwaga!

  • Wersja bezpłatna posiada ograniczenia w ilości dostępnych szablonów graficznych, tworzonych podstron itp. Nie jest również możliwe skorzystanie z opcji, pozwalających zamieszczać na stronie tabele, galerie, formularze e-mail i wielu innych obiektów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!