WebSite X5 v14: efektowne menu i webowe fonty bez kodowania – wygraj licencję! (Aktualizacja)

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Aktualizacja Wybranie 10 najładniejszych stron z tego, co zaprezentowaliście okazało się znacznie trudniejsze, niż myśleliśmy.

Po dyskusjach, redakcja zdecydowała się przyznać licencje na Website X5 Evolution v14 następującym uczestnikom konkursu:

togredo (libraryofbabel.info), inoke-flow (feedmusic.com), RumcajsTar (eclipse.stream.live) doktorwatson (subsign.co), joyson386 (education.iceandsky.com), phonkey (north-east-venture.com), marky.wolfheart (gravitas.tokyo), Color Mint (acko.net ), menfist (360langstrasse.srf.ch), tarzinio (odra.city).

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Zwycięzcom kody prześlemy zwyczajową drogą.

WebSite X5 firmy Incomedia to narzędzie do „wyklikania” wizualnie atrakcyjnych stron WWW, które mogą być nie tylko prostymi wizytówkami, ale pełnowymiarowymi witrynami firmowymi, blogami, a nawet sklepami internetowymi. Właśnie pojawiła się wersja 14. tego narzędzia, przynosząca ponad 80 nowych i ulepszonych funkcji. Zajęci rzeźbieniem kodu w node.js, zawodowi webdeweloperzy pewnie tylko wzruszą ramionami, ale pozostałych Czytelników może zainteresuje to, że mamy do rozdania 10 pełnych licencji na ten kreator stron – i to w jego w rozbudowanej edycji Evolution.

Wśród tych kilkudziesięciu nowości i ulepszeń, kilka jest szczególnie interesujących:

  • Zupełnie nowe menu nawigacyjne to obiekt, który można wstawić w dowolne miejsce strony, a ono dostosuje się do dostępnej szerokości, tak by strona dobrze wyglądała też na urządzeniach mobilnych. Elementy menu można dowolnie przytwierdzać, zarówno w pionie jak i w poziomie.
  • Strony zyskają bogatszą typografię dzięki wykorzystaniu fontów webowych Google’a – można zarówno zmieniać styl poszczególnych napisów, jak i modyfikować domyślne fonty całych szablonów.
  • Znany z wersji 13. efekt paralaksy może wyglądać jeszcze lepiej – wykorzystujący już nie tylko kolorowe płaszczyzny i zdjęcia, ale też klipy wideo, pokazy slajdów i mapy. Na to wszystko można nakładać filtry barwne i animacje.
  • Nowa galeria zdjęć obsługuje tryb pełnoekranowy i widowiskowe przejścia między swoimi podstronami.
  • Formularz kontaktowy może zostać teraz spersonalizowany, dzięki możliwości dostosowania wyglądu pól tekstowych i przycisków, oraz dodania powiadomień kontaktowych na każdej stronie witryny.
  • Biblioteka szablonów graficznych otrzymała 200 zupełnie nowych projektów, 300 wcześniej już znanych zostało odświeżonych, m.in. poprzez wykorzystanie nowego menu nawigacyjnego.
  • Usprawniono zarządzanie kopiami zapasowymi, program przypomina o konieczności ich robienia i ułatwia usuwanie kopii już przestarzałych.

Wersję testową edycji Evolution możecie znaleźć w naszej bazie oprogramowania. Wersja pełna kosztuje 259 zł brutto i w porównaniu do podstawowej edycji Start, oferuje możliwość stworzenia nieograniczonej liczby witryn, wizualizacje widoków mobilnych, bibliotekę 500 szablonów i 900 tys. darmowych zdjęć, podstawowy moduł e-commerce, moduł SEO, mechanizm statystyk i dostęp do sklepu z dodatkami dla Website X5, a także rok darmowego hostingu wraz z domeną.

Konkurs

Możecie jednak Website X5 14 Evolution zdobyć za darmo, oczywiście w pełnej wersji. Wystarczy jak najlepiej wypełnić poniższe zadanie konkursowe, przeznaczone dla zalogowanych użytkowników naszego portalu. Oto ono:

do 22 października (niedziela) 2017 roku, godziny 23:59, należy pozostawić w komentarzu jeden link do najładniejszej zdaniem komentującego strony internetowej. Wśród tych, którzy naszym zdaniem wykażą się najlepszym gustem, rozdamy 10 licencji na w/w program. Informacje o tym, kto wygrał, już w poniedziałek.

© dobreprogramy