reklama

WebSockets w Google Chrome

Strona główna Aktualności

O autorze

W najnowszej wersji rozwojowej Google Chrome pojawiło się wsparcie dla protokółu WebSockets.

WebSockets pozwala aplikacji internetowej uruchomionej w przeglądarce użytkownika na nawiązanie stałego połączenia pomiędzy serwerem a klientem. Umożliwia to serwerowi aplikacji na przesyłanie danych do klienta bez konieczności wysyłania nowego zapytania przez klienta.

Do skorzystania z opracowanego przez konsorcjum W3C protokołu potrzebna będzie przeglądarka Google Chrome, której programiści jako pierwsi wdrożyli nowy protokół. W przyszłości również Mozilla Firefox będzie posiadać obsługę tego protokołu. Poza oprogramowaniem klienta serwer musi posiadać odpowiednie rozszerzenie. W tej chwili istnieje już skrypt napisany w Pythonie, który może być wykorzystany zarówno jako moduł dla serwera Apache oraz jako samodzielny serwer.

WebSockets ma być domyślnie rozwiązaniem dla webmasterów, którzy dotychczas korzystali z zapytań realizowanych przez XmlHttpRequest w krótkich odcinkach czasu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić