Webcast o sierpniowych biuletynach zabezpieczeń

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazał się już webcast poświęcony wydanym we wtorek sześciu najnowszym biuletynom zabezpieczeń. Prowadzi go Elżbieta Petryka (MCSE) z firmy Bowne Global Solutions. Przy okazji biuletynów omówione jest też sprawdzanie legalności systemu Windows (WGA).

Przypominamy, że Microsoft wprowadził obowiązkową weryfikację legalności systemu operacyjnego przy pobieraniu programów i uaktualnień. Dostęp do poprawek z zakresu bezpieczeństwa, nie jest jednak ograniczany. Zmodyfikowany został proces potwierdzania autentyczności przy pobieraniu plików ze stron Microsoft. Podczas pierwszych odwiedzin na witrynach Microsoft Download Center, Windows Update oraz Microsoft Update, w celu pobrania plików, niezbędne będzie przeprowadzenie weryfikacji za pośrednictwem kontrolki ActiveX (dla przeglądarek Internet Explorer) lub niewielkim narzędziem GenuineCheck (dla wszystkich przeglądarek).

Jak informuje producent, weryfikacja jest anonimowa i ma jedynie wykazać (bądź nie) autentyczność posiadanego oprogramowania. Warto zaznaczyć, że weryfikacja nie będzie potrzebna dla automatycznych uaktualnień bezpieczeństwa realizowanych przez Aktualizacje Automatyczne wbudowane w system operacyjny.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszej audycji.

© dobreprogramy
s