Webowa usługa pracy grupowej od Nokia Beta Labs

Strona główna Aktualności

O autorze

Nokia Beta Labs, dział fińskiego producenta odpowiedzialny za rozwój nowych projektów, uruchomił właśnie pierwszą, testową wersję Nokia Easy Meet - webowej usługi pracy grupowej. Nokia Easy Meet pozwala przy pomocy telefonów, komputerów PC i urządzeń mobilnych dzielić się w czasie rzeczywistym ze znajomymi, rodziną lub współpracownikami różnego rodzaju treściami wykorzystując szereg różnych form komunikacji.

Sama aplikacja jest bardzo intuicyjna i prosta, nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania - działa w ramach przeglądarki internetowej i współpracuje z większością dostępnych wersji S60, Opery, Firefoxa cz Safari. Wystarczy odwiedzić adres usługi i rozpocząć spotkanie. Nokia Easy Meet poinformuje i zaprosi wybranych przez nas uczestników za pomocą SMSów lub poczty. Treści, takie jak prezentacje, zdjęcia, dokumenty, zawartość tzw. białej tablicy, pliki czy historię rozmów można zaimportować z dowolnego podłączonego do spotkania urządzenia lub za pośrednictwem serwerów poprzez pliki OVI.

W odróżnieniu od wielu innych webowych systemów pracy grupowej, Nokia Easy Meet pozwala użytkownikom mobilnym w pełni uczestniczyć w spotkaniach i wykorzystać wszystkie oferowane przez usługę mechanizmy - mogą oni przeglądać, edytować i dzielić się treściami bezpośrednio ze swojego urządzenia. Oprócz tego, Nokia Easy Meet zapewnia między innymi informacje o dostępności uczestników, wspólny czat czy możliwość planowania spotkań o określonych godzinach. Pełną prezentację możliwości usługi obejrzeć można w formie materiału wideo umieszczonego na stronie domowej Nokia Easy Meet.

© dobreprogramy