Webowe Gadu-Gadu w wersji 3.0 Beta

Strona główna Aktualności

O autorze

Rozpoczęły się testy nowej wersji aplikacji WebGadu oznaczonej symbolem 3.0, która jest alternatywną dla najpopularniejszego polskiego komunikatora Gadu-Gadu. Praca z komunikatorem odbywa się za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Najnowsza wersja komunikatora WebGadu wykonana została w oparciu o technologię AJAX. Jako najważniejsze zmiany w tym wydaniu wymienić należy opracowaną od podstaw bibliotekę komunikacyjną z serwerami, która została zaprojektowana tak, aby niezależnie od przeglądarki internetowej poprawnie obsługiwać obiekty XMLHttpRequest. Aplikacja działa poprawnie na platformie Windows, Mac OS i Linux, oraz przeglądarkach internetowych Internet Explorer od 6.0, Firefox od 1.5, Opera od 9.27, oraz Safari od 3.0. WebGadu podobnie jak wersja desktopowa daje użytkownikowi możliwość importu/eksportu listy kontaktów, wyszukiwania kontaktów w publicznym katalogu, prowadzenia rozmów konferencyjnych i edycji swojego profilu w katalogu publicznym.

Webowa wersja komunikatora Gadu-Gadu dostępna jest na oficjalnej stronie producenta. Chcąc korzystać z dobrodziejstw jakie niesie wystarczy podać swój nr gg, oraz hasło.

© dobreprogramy